Acılı babadan bakana 'şehit' protestosu

10 yıl önce vatani görevini yaparken bir arkadaşının silahından çıkan kurşunla hayatını kaybeden Ali Aktaş isimli askerin babası Orhan Aktaş (57), Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'ye isyan etti. Acılı baba "Herkesi şehit saydınız, benim oğlum şehit sayılmıyor. 3 kez kalp krizi geçirdim, çalmadığım kapı kalmadı dedi.
DHA
Yayınlanma tarihi: 18 Mart 2014 Salı, 12:46

[Haber görseli]

Çanakkale Deniz Zaferi'nin 99'uncu yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü nedeniyle Asri Mezarlık'ta bulunan Şehitler Anıtı önünde tören düzenlendi. Törene Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Emin Halik Ayhan, Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Denizli Garnizon Komutanı Tuğgeneral Memduh Hakbilen, AKP'li Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, şehit yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehitlikte acılı babadan bakana protesto anı - VİDEO

Şehitler Anıtı'na çelenk koyulmasıyla başlayan törenin ardından Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve diğer protokol üyeleri şehir kabirleri başında dua etti. Bakan Zeybekci, daha sonra şehit yakınlarıyla tek tek ilgilendi. Şehit yakınlarının bazıları törende gözyaşı dökerken kimisi de oğlunun mezarı başında Kur'an-ı Kerim okudu. Şehit mezarlarına karanfil koyan Zeybekci, şehit yakınlarına da 'Mekanı cennet olsun' dedi. Bu sırada Orhan Aktaş, oğlu Ali Aktaş'ın askerde bir arkadaşı tarafından kaza kurşunu ile vurulduğunu belirterek, Herkesi şehit saydınız, benim oğlum şehit sayılmıyor. 3 kez kalp krizi geçirdim, çalmadığım kapı kalmadı. Mahkeme mahkeme süründüm ben. Oğlumun hakkını alamadım. Benim oğluma sahip çıkılmadı. Oğluma şehitlik ünvanı verilsinö diye bağırdı. Sivil polisler Orhan Aktaş'ı olay yerinden uzaklaştırarak güçlükle sakinleştirdi. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci daha sonra polis şehitliğine giderek burada da mezarlara karanfil koydu.

A+ A-