Mansur Yavaş'tan çok iddialı açıklama

Mansur Yavaş seçimlere sayılı günler kala çok iddialı konuştu. Yavaş yüzde 51 ile seçimi kazanacaklarını söylerken, Ankara'yı bütün Ankaralılarla yöneteceğini söyledi.
Yayınlanma tarihi: 19 Mart 2014 Çarşamba, 12:24

[Haber görseli]CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Türkiye Barolar Birliği’nde avukatlarla düzenlenen ’seçim ve sandık güvenliği’ konulu konferansa katıldı. Yavaş, 600’den fazla avukatın katıldığı toplantıda yaptığı konuşmada, "Meslektaşlarımın Ankara’ya, seçime ve bana da sahip çıkması beni çok duygulandırdı. İnşallah bu emeklerinizin karşılığını önce seçimi kazanarak daha sonra da Ankaramıza yapacağımız hizmetlerle, başınızı öne eğdirmeden gurur duyacağınız bir şekilde ödemeyi bana Allah nasip etsin, Bir oyun bile takipçisi olacağız" dedi.

Mansur Yavaş, Ankara’nın içinde bulunduğu durumun herkesi üzdüğünü, Cumhuriyetin başkenti olma niteliğini kaybedip gri bir kent olduğunu öne sürdü. Yavaş, "Maalesef, kenti yöneten insanların da herkesi ötekileştirdiği bilinen bir gerçek. Seçimde bile insanları ötekileştirmekten geri durmayan bir zihniyetten kurtulmanın tam zamanı. Ankara’da hala kirli siyaset devam ediyor. Televizyonlara çıkıp bolca yemin ediliyor. Bugün arkadaşlarımız yakaladılar. Kirli afiş ve gazetelerden hiç haberimiz yok diyorlar. Ankaralılar artık bu yalanlara inanmıyor" diye konuştu.

Toplantıya CHP Çankaya Belediye Başkan Adayı Alper Taşdelen ve CHP Ankara İl Başkanı Zeki Alçın da katıldı. Ankara’yı Cumhuriyetin, Mustafa Kemal’in başkentine yakışır biçimde, herkesin mutlu ve huzurlu yaşadığı, dünyadaki diğer kentlerle yarışır bir kent haline getirmenin en büyük hedefleri olduğunu belirten yavaş, "Biz bu seçimi kazanacağız. Ancak kazanamazsak da çok üzülürüz, ama dünyanın sonu değil. Peki, rakibimize soruyorum; sizin için çok mu kötü sonuçlar var ki, o koltuğu bırakmamak için her şeyi yapıyorsunuz? Kin, kargaşa, garez, nefret, insanlık suçu işleyecek kadar gözünüz kararmış. Bu koltuğu bırakmamak için direnmenin nedeni nedir?" diye sordu.

Sandık ve seçim güvenliği konusuna da değinen Yavaş, "Herkes bizden özellikle sandıklara ve seçime sahip olmamızı istiyor. Verilecek bir oyun bile takipçisi olmak bizim boynumuzun borcu. İnsanlar güvenerek oy kullanıyorlar, bu oylara sahip olmak görevi de bizlere düşüyor. Gerek parti yöneticilerimize gerek sandık başındaki görevlilerimize gerekse de gönüllü olan avukat meslektaşlarıma çok büyük iş düşüyor. En ufak istihbaratı değerlendiriyoruz. Bizler sandıkların takipçisiyiz. En az yüzde 51 ile seçimi kazanacağız ve inşallah 31 Mart’tan itibaren Ankara’yı hep birlikte nasıl yöneteceğimizi, ortak aklı nasıl oluşturacağımızı, meslek odaları, sivil toplum kuruluşlarıyla beraberce nasıl yöneteceğimizi konuşacağız" dedi.

A+ A-