Çağlayan'ın saati CHP'nin reklam filminde

CHP, yeni bir reklam filminde, eski Bakan Zafer Çağlayan'a ''Rüşvet olarak verildiği'' öne sürülen 700 bin liralık saati ekranlara getirecek.
Yayınlanma tarihi: 20 Mart 2014 Perşembe, 15:04

[Haber görseli]CHP, yerel seçimler için hazırlattığı yeni bir reklam filminde, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'a ''Rüşvet olarak verildiği'' öne sürülen 700 bin lira değerindeki Patek Philippe marka saati ekranlara getirecek.

Gazeteport'un haberine göre, reklam filminde, çok mutlu biçimde gülümseyerek simit yiyen bir kız çocuğunun yanına, yüzü gözükmeyen takım elbiseli bir adam yanaşıyor. Kızın simidini elinden alıyor. Bu sahnede, takım elbiseli adamın kolu, yakın plan olarak gösteriliyor ve kolunda gözalıcı bir saat olduğu görülüyor. CHP, bu reklam filmi ile hem yolsuzluk iddialarına gönderme yapıyor, hem de eski Bakan Zafer Çağlayan hakkındaki hediye saat iddiasını gündeme getiriyor.

Türkiye'yi sarsan 17 Aralık yolsuzluk operasyonunda, İranlı iş adamı Rıza Sarraf tarafından eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'a, rüşvet olarak 700 bin liralık saat hediye edildiği iddia edilmişti. Çağlayan ise rüşvet iddialarını yalanlamış ve ''Bana saat verildiğini kim söylüyorsa namerttir, ahlaksızdır'' demişti.

Sarraf'ın bir adamını Cenevre'ye gönderip Çağlayan'ın beğendiği Patek Philippe 5101G marka saat aldırıp, bu saati 25 Eylül 2013 günü teslim ettiği öne sürülüyor. Savcılık dosyasında, bu konuda teknik ve fiziki takip görüntüleri olduğu da vurgulanıyor. İddiaya göre Çağlayan saati aldıktan bir gün sonra AmCham Turkey'in 9'uncu kuruluş yıldönümü töreninde ve ertesi gün de Türkiye Kosova arasında imzalanan serbest ticaret antlaşması töreninde taktı.

A+ A-
Cumhuriyet İMECESİ