İspanya'dan, Irak'tan, Hindistan'dan geliyorlar

Yerel seçimler öncesi yurtdışında bulunan vatandaşlar oy kullanmak için Türkiye'ye geliyor. 30 Mart seçimleri öncesi tatilini, işini yarıda bırakan ve sadece oy kullanabilmek için Türkiye'de bulunmak isteyen vatandaşlar bugün Atatürk Havalimanı'ndan Türkiye'ye girmeye başladı.
Yayınlanma tarihi: 29 Mart 2014 Cumartesi, 12:26

Yarın sandık başında olacaklarını söyleyen vatandaşlardan İspanya'dan, Irak'tan hatta Hindistan'dan gelenler bile vardı. Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan yolcular vatandaşlık bilincinin gereği olarak geldiklerini söylerken Meral Oğur isimli yolcu ve yakınları, “Barselona'dan geliyoruz. Oy kullanmak için geldik. Ankara'da oyumuzu kullanacağız. Vatandaşlık görevi için Barselona'dan özellikle bu iş için geldik. İnşallah hayırlı olur “ diye konuştular.

[Haber görseli]

Hindistan'dan gelen Nadire Hanım, “Seyahatimi kısa kesip geldim. İstanbul'da oyumu kullanacağım “ derken İspanya'dan gelen öğrenci ve araştırmacı Bora Edizer ise “Hem seçim hem ziyaret için geldim. Ankara'da oy kullanacağım. Herkes aynı şeyleri konuşuyor. İnşallah sonuçları hayırlı olur" dedi. Irak'tan gelen Halit Özdemir ise “Yarın oy kullanacağım. Önemli bir seçim, oyumuzu kullanmamız lazım. Fatih'te oy kullanacağım. Bu seçimler biraz çekişmeli, biraz daha sıkıntılı. İnşallah ülke için herkes için hayırlı olur ama yurtdışından pek hoş görünmüyor “ diye konuştu.

A+ A-