Önce kimyasal kontrolü sonra oy

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, oyunu kullandı. Gül’ün oy kullanacağı, Çankaya İlköğretim Okulu 1198 numaralı sandığın bulunduğu sınıfta kimyasal ölçümü yapıldı.
Bunlarla da ilgilenebilirsiniz
Yayınlanma tarihi: 30 Mart 2014 Pazar, 18:10

[Haber görseli]

Cumhurbaşkanı Gül, oyunu Çankaya İlköğretim Okulunda kullandı. Eşi Hayrunnisa Gül ile birlikte oyunu kullanacağı okula gelen Gül çifti, bir süre oy kullanmaya gelen vatandaşlar ile sohbet etti. Cumhurbaşkanı Gül’ün oy kullanacağı 1198 numaralı salonda AFAD’a bağlı (KBRN) (kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer) ekipleri kimyasal ölçümü yaptı.

“Demokrasinin güzel yanlarından birine şahit olduklarını söyleyen Cumhur Başkanı Abdullah Gül, şunları söyledi: "Sözün millette olduğu gün. Düne kadar, siyasi partilerin sözcüleri görüşlerini paylaştılar. Bugün de artık söz milletin. Millet, görüşlerin oy sandığında ifade ediyor. Eminim ki milletin iradesi, nasıl tecelli ederse onu yarın göreceğiz. Herkes büyük bir olgunlukla ve büyük bir saygıyla karşılayacak. Artık hepimizin kendi gündemine dönmesi gerekir. Hepimiz için sert bir seçim kampanyası oldu.

Artık bunları geride bırakmak gerektiğine inanıyorum. Devletimiz güçlüdür, güçlü bir devlet var, devletimizin bütün kurumları da güçlüdür, karşılaştığımız sıkıntılar, sorunlar, problemler bunlar Anayasa, kanunlar, devletin nizami içerisinde çözülür. Türkiye güçlü bir şekilde yoluna devam eder. Herkesin devletin ve milletin üstün menfaatleri için aidiyetini bir kenara bırakması gerekir. Milletin üstün menfaatleri her türlü ayniyetin üstünde olması gerekir. Bütün vatandaşlarımızın devletimize, milletimize, güvenmelerini ve geleceğe parlak bir şekilde bakmalarını tavsiye etmek isterim.

Çok partili sistemde, demokrasinin en güzel günlerinden birini yaşıyoruz. Çoğulculuk, demokrasinin önemli temel ilkesidir, siyasi partilerimiz bunun önemli ilkeleridir, önemli parçalarıdır. Ama neticede her şey halk ne diyor, millet ne diyor ona bağlanır işte o da bugün seçimlerle ortaya çıkıyor. Bundan büyük bir gurur duyuyorum. 1946'dan beri biz seçimleri yapıyoruz, 1950'den beri tartışmasız Türkiye'de seçimler yapılıyor. Bundan hep beraber büyük bir şekilde gurur duymamız gerekir. Eminim ki, bu neticede ortaya çıktığında herkes büyük bir saygıyla, olgunlukla karşılayacaktır.

A+ A-