Fatih Belediye Başkanı yasağı deldi, kavga çıktı

İstanbul Fatih İlçesinde sayılan oylar, ilçe seçim kurulunun belirlediği Fatih Spor Kompleksine getirilmeye başlandı. Bu sırada Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ziyarette bulundu. Binanın önünde bekleyen MHP'li grup tepki gösterince kavga çıktı.
Yayınlanma tarihi: 31 Mart 2014 Pazartesi, 00:40

[Haber görseli]Sabah saat 08.00'da başlayıp saat 17.00'da sona eren oy verme işleminin ardından okullarda sayılan oylar Fatih Spor Kompleksi'nde bulunan İlçe Seçim Kurul Başkanlığına getirdi. Polis ekipleri Fatih Spor Kompleksi içinde ve girişinde yoğun güvenlik önlemi aldı. Sandık başkanları, oy torbaları ve tutanaklarıyla birlikte seçim kuruluna geldi. Polis nezaretinde içeri giren sandık başkanları, bulundukları bölge önüne gelerek oyları teslim etti.


MHP'Lİ GRUP, MUSTAFA DEMİR'İ PROTESTO ETTİ

Oyların ilçe seçim kuruluna geldiği sırada Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ve beraberinde bir grup gelerek ziyarette bulundu. Seçim kurulunda görevli bir grup MHP'li, Mustafa Demir ve beraberindekilerin yaptıkları ziyarete yasak olduğu gerekçesiyle tepki gösterdi. Tepkinin ardında spor kompleksi bahçesinde MHP'liler ile Demir'e destek veren grup arasında gerginlik yaşandı. Araya polis girerek gerginliği sona erdirdi.

FOTO GALERİ


SEÇİM GÖREVLİLERİ OYLARI TESLİM ETMEKTE SIKINTI YAŞADI

Arbede yaşandığı sırada bazı sandık görevlileri oylarını teslim etmek için içeriye girmek istedi. Bu sırada kapıda yoğunluk yaşandı. Polis ekipleri spor kompleksine sadece sandık başkanlarını almak istemesi üzerine kısa süreli arbede yaşandı.

A+ A-