Topbaş'ın damadı da listede... Çok sayıda holding ve şirkete operasyon

İstanbul Mali Polisi, darbe girişimi soruşturması kapsamında TUSKON ve üye şirketlere operasyon düzenledi. İstanbul ve 15 ilde düzenlenen operasyonda 187 kişi hakkında yakalama kararı olduğu öğrenildi. Gözaltı listesinde TUSKON Başkanı Rıza Nur Meral Güllüoğlu, Eroğlu ve İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın damadının da aralarında bulunduğu Aydınlı Grup yöneticileri yer alıyor.

cumhuriyet.com.tr
18 Ağustos 2016 Perşembe, 09:24

İstanbul Emniyeti’ne bağlı Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, FETÖ’nün finansal yapılanmasıyla ilgili yeni operasyon daha düzenledi. FETÖ yapılanmasıyla ilgili, para alışverişlerini mercek altına alan Mali Polis, sabah saatlerinde bin polisin katılımıyla 15 ilde eş zamanlı baskın düzenledi. Dosyada adı bulunan 187 kişinin yakalanması için düzenlenen eş zamanlı baskınlarda, birçok ev, iş yeri ve şirket merkezinde arama yapıldı.

Topbaş'tan 'FETÖ'cü damat' açıklaması

Ünlü firmalara da uzanan operasyonda, Eroğlu Holding patronu Nurettin Eroğlu, Güllüoğlu Baklavaları’nın sahipleri Faruk Güllüoğlu ve Nejat Güllüoğlu da bulunuyor. Mali Polis'in dosyasında, TUSKON Başkanı Rıza Nur Meral’in isminin de olduğu bilgisine ulaşıldı. Meral'in daha önce de farklı bir soruşturma kapsamında arandığı, yurt dışına kaçtığı belirlenmişti.

İş dünyasına yönelik FETÖ / PDY soruşturmasında haklarında gözaltı kararı bulunan 187 isimden, aralarında Faruk Güllüoğlu ve Ömer Faruk Kavurmacı’nın da bulunduğu 60 kişi gözaltına alındı

TOPBAŞ'IN DAMADI

Listede yer alan en dikkat çekici isimlerden biri de Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı. İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın kızı Kübra Topbaş'la 2001 yılında evlenen Kavurmacı'nın evinde ve işyerinde arama yapıldığı öğrenildi.

ÖNEMLİ MARKALAR BÜNYESİNDE

Türkiye'nin önemli hazır giyim firmalarından Aydınlı Grup bünyesinde, Pierre Cardin, U.S. Polo Assn ve Cacharel gibi tanınmış markaları bünyesinde bulunduruyor.