Davutoğlu'nun birlikte dua ettiği öğretmen tutuklandı

Edirne Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince gözaltına alınan ve aralarında 2014 yılında dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun ziyaret ettiği Selimiye Camii altındaki arastada bereket duasını yaptıran emekli Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Bekir Canatan’ın da bulunduğu 4 şüpheli FETÖ/PDY örgütüne üye oldukları gerekçesiyle tutuklandı.
DHA
Yayınlanma tarihi: 25 Ağustos 2016 Perşembe, 17:00

[Haber görseli]

Edirne Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, askeri darbe girişimi ardından başlatılan soruşturmalar kapsamında aralarında esnaf ve memurların da olduğu 6 kişiyi gözaltına aldı. Dün adliyeye sevk edilen şüphelilerden Şahin Özer, Yusuf Özalp, Bekir Canatan, Şaban Kadir Çelik FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan tutuklanırken, Mehmet Bülent Burç ve Uğur Çini serbest bırakıldı.

DAVUTOĞLU İLE DUA OKUMUŞTU
Tutuklanan şüpheliler arasında yer alan çarşı esnafı ve emekli öğretmen Bekir Canatan, 2014 yılında dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun Edirne ziyareti sırasında, Selimiye Camii altındaki Arasta da ahilik geleneği olan bereket duası yaptırmıştı.

5 AKADEMİYEN DE SERBEST BIRAKILDI
Öte yandan Edirne kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince dün gözaltına alınan 5 akademisyen ifadelerinin ardından akşam saatlerinde adliyeye sevk edildi. Savcılık sorgularının ardından 5 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Soruşturmalar sürüyor.

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Ahmet Davutoğlu