Denetimli serbestlikle tahliye edildi, iki gün sonra hırsızlık yaptı

Adana'da 21 yaşındaki Gökhan Soydan, hırsızlık suçundan yattığı cezaevinden denetimli serbestlik uygulanıp şartlı olarak tahliye edildikten 2 gün sonra marketten LCD televizyon çaldı. Suçunu itiraf eden Soydan, yeniden cezaevine konuldu.
DHA
Yayınlanma tarihi: 26 Ağustos 2016 Cuma, 10:32

[Haber görseli]

Merkez Seyhan İlçesi'nde, Türkiye genelinde zincirleri bulunan bir marketin kepenginin kilidini kıran Gökhan Soydan, LCD televizyonu çaldı. O anlar, marketin güvenlik kameraları tarafından da saniye saniye görüntülendi. Sabah markete gelerek hırsızlığı fark eden görevlilerin ihbarı üzerine iş yerine gelen polis, güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı. Polis, televizyonu alıp götüren, ellerinde eldiven olan, şapkalı hırsızın Gökhan Soydan olduğunu saptadı.

Hırsızlık ve uyuşturucu madde bulundurmak, kullanmak suçlarından çok sayıda kaydı olan ve olaydan 2 gün önce cezaevinden şartlı olarak tahliye olduğu belirlenen Soydan ekiplerin çalışması sonucu yakalandı. Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki sorgusunda suçunu itiraf eden Gökhan Soydan, "Her şeyi denedim, ama uyuşturucudan kurtulamadım. Uyuşturucu parası bulabilmek için televizyonu çalıp sattım" diye ifade verdi.

Özgürlüğü 2 gün süren Soydan, sorgusunun ardından sevk edildiği mahkemece tutuklanarak yeniden hırsızlıktan ve eski cezasını çekmek üzere cezaevine konuldu.

A+ A-
Cumhuriyet İMECESİ