DİSK Başkanı Kani Beko'dan Cizre açıklaması

DİSK Genel Başkanı Kani Beko Cizre'de İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Çevik Kuvvet Şubesi binalarına yönelik saldırıya ilişkin bir yazılı basın açıklaması yaptı.
Yayınlanma tarihi: 26 Ağustos 2016 Cuma, 15:16
[Haber görseli]

DİSK Genel Başkanı Kani Beko Cizre'de İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Çevik Kuvvet Şubesi binalarına yönelik saldırıya ilişkin bir yazılı basın açıklaması yaptı. Açıklamada şunlara değinildi;

" Şırnak'ın Cizre ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Çevik Kuvvet Şubesi binalarına yönelik saldırıları şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Bu ülkede her yeni güne yeni ölüm haberleriyle, yeni acılarla uyanıyoruz. Artık yeter! Bu topraklar şiddete, teröre, savaşa, kana ve gözyaşına doymuştur!

Hep beraber kayıtsız şartsız, "amasız fakatsız" insan yaşamını ve toplumsal barışı savunmalıyız!Hep beraber bir arada yaşamayı ve yaşatmayı hedefleyen gerçek bir demokrasinin inşasını savunmalıyız!

Ölümün, kanın ve şiddetin olduğu yerde toplumsal barışın ve kardeşliğin sağlanamayacağı açıktır. Türkiye'yi iç savaşa sürüklemeyi hedefleyen provokasyonların amacına ulaşmaması için insan yaşamını, demokrasiyi ve toplumsal barışı savunmakta kararlı olduğumuzun altını bir kere daha çiziyoruz. Cizre'deki vahşi saldırıyı şiddetle kınıyor ve tüm halkımıza başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz"

A+ A-
Cumhuriyet İMECESİ