KHK ile görevine son verilen YARSAV Başkanı Arslan: Hukuku savunanlar mutlaka kazanacak

Resmi Gazete'de yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilen binlerce kamu çalışanı arasında YARSAV Başkanı Murat Arslan da yer aldı.

cumhuriyet.com.tr
02 Eylül 2016 Cuma, 13:18

İhraç kararı ile ilgili Twitter hesabından açıklama yapan Murat Arslan, "Demokrasi ve hukuk mücadelesi bedel ödenmeden kazanılmıyor. Demek ki sıra bizde. Hukuku savunanlar mutlaka kazanacak. 15 Temmuz sonrasında bu sürecin bir cadı avına döndüğünü söylemiştik. Bugün yaşananlar bu konuda haklı olduğumuzu gösteriyor. Tarih boyunca, demokrasi ve hukuk isteyenler bedel ödedi. Şimdi de bedel ödeme sırası bize geldi. Biz bu bedeli öderiz ama demokrasi ve hukuk mücadelemizden vazgeçmeyiz. Bu ülkeye mutlaka demokrasi ve hukuk geri gelecek. Biz mücadelemizi sürdüreceğiz. Hukuk bir gün bu ülkeye mutlaka geri dönecek. Şimdiye kadar hiçbir haksızlığa, hukuksuzluğa boyun eğmedik, bundan sonra da eğmeyeceğiz" dedi.

YARSAV İLK KHK İLE KAPATILMIŞTI

Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV), darbe girişiminin ardından çıkarılan ilk KHK ile kapatılmıştı. YARSAV Başkanı Murat Arslan da Sayıştay’daki görevinden açığa alınmıştı. Arslan, o dönemde yaptığı açıklamada “Görünen o ki bir cadı avına dönüşüyor bu süreç” demişti.

OHAL kararnamesiyle YARSAV'ı da kapattılar... Murat Arslan: Süreç cadı avına dönüşüyor