iCloud 2 TB depolama alanıyla güncellendi!

Apple iCloud depolama alanında yeni bir paket duyurdu. Artık iCloud 2 TB depolama alanı sunmaya başladı.
Yayınlanma tarihi: 7 Eylül 2016 Çarşamba, 09:55

Bulut depolama çözümleri arasında Apple tarafını oluşturan iCloud çözümü, yeni bir depolama alanı kapasitesiyle karşımıza çıktı. Apple, şimdiye kadar iCloud platformunda en fazla 1 TB depolama alanı sunuyordu. Ancak bu rakam artık 2 TB.

iPhone ve iPad başta olmak üzere Mac bilgisayarlarda da kullanılabilen iCloud depolama alanında 2 TB’lık paket ülkemizde KDV dahil 60 TL’den kullanıma sunuldu. ABD fiyatı ise dolar üzerinden 20 dolar şeklinde görülüyor.

[Haber görseli]
An itibariyle iCloud uyumlu cihazlardan satın alınabilen bu kapasite, rakipleri ile aynı doğrultuda bir fiyata sahip. Dropbox, OneDrive ve Google Drive çözümlerinin 1 TB’lık kapasite fiyatları birbirlerine oldukça yakın. 2 TB ise doğrusal bir şekilde fiyatlandırma konusunda 1 TB’ın yaklaşık iki katı.
Yeni paket ile birlikte iCloud, 50 GB, 200 GB, 1 TB ve 2 TB olmak üzere dört farklı çözüm sunar hale geldi. Ücretsiz olarak verilen depolama alanında ise bir değişiklik yok, halen 5 GB veriliyor.
Dün ortaya çıkan bilgiyi sizlerle paylaşmıştık. iPhone 7 ailesi 256 GB depolama alanı sunan versiyonlara sahip olacak. Bununla birlikte iCloud’da artış yapılması dikkat çekici oldu.

A+ A-
Cumhuriyet İMECESİ