Kayseri'de şehit olan askerin annesine yazdığı mektup: Sosyal medya hesabında yayınlamış

Kayseri'de Erciyes Üniversitesi'nin ana girişi yakınlarında Çarşı iznine çıkan sivil kıyafetli askerlerin de bulunduğu halk otobüsüne bombalı araçla düzenlenen Saldırıda şehit düşen Kamil tunç'un, 28 Ağustos'ta sosyal medya hesabı üzerinden annesine yazdığı mektup yürekleri dağladı.
DHA
Yayınlanma tarihi: 18 Aralık 2016 Pazar, 16:37

[Haber görseli]

Şehit Tunç’un askere gittikten sonra Samsun’da acemi birliğindeyken sosyal medya hesabında annesi Hamiyet Tunç için yazdıkları ve annesine olan özlemini dile getirdiği yazısı görenleri duygulandırdı. Şehit Tunç 28 Ağustos'ta şöyle duygularını annesine şöyle dökmüştü:

"Ben asker oldum annem, hani akşam yemeğini beğenmeyen oğlun, bugün ne bulursa yer oldu.
Sabah yatağından olduğu gibi çıkan oğlun bugün yatağını 5 dakikada jilet gibi yapar oldu.
Gömleğinin üstündeki en ufak çizgiye bile kızan oğlun, bugün ter kokan kamuflajı 3 dakikada giyer oldu. Hani o ayakkabı aldığında mırın kırın eden oğlun, bugün 5 kilo botun içinde ayakları şişer oldu. Evden çıkıp giderken 'gitme' dediğin oğlun, bugün evde 1 dakika olabilmek için neler vermez oldu. Hani bir şey yap deyince ‘of anne’ diye cevap veren oğlun sesinin bir damlasına içten içe susar oldu. Hani hasta olduğunda başında sabahladığın oğlun sabah yatağında 'hadi oğlum kalk öğlen oldu' dediğin oğlun, bugün güneş daha doğmadan şafak sökmeden kalkar oldu. Dedim ya ‘ANNEM!’ Bak oğlun asker oldu."

[Haber görseli]

A+ A-