Babadan kızı ve damadına ölüm pususu!

İzmir’in Çiğli ilçesinde sitedeki evlerinin önüne park halindeki cipin yandığını görünce söndürmeye çalışan müteahhit Murat Osmanoğlu ve eşi Özlem Osmanoğlu’na ateş açıldı. Murat Osmanoğlu ölürken Özlem Osmanoğlu ağır yaralandı. Jandarma, müteahhit Murat Osmanoğlu’nun aralarında para anlaşmazlığı olan kayınpederi Ali Aksoy’u, cipte kasıtlı olarak yangın çıkarıp, söndürmeye gelen damadına ve kızına ateş ettiği iddiasıyla arıyor.

22 Şubat 2017 Çarşamba, 11:29

Olay, geçtiğimiz 8 Şubat günü, Sasalı Mahallesi 118 Sokak üzerinde meydana geldi. İddiaya göre, müteahhit Murat Osmanoğlu ile aynı şirkette birlikte çalıştığı eşi Özlem Osmanoğlu, iş çıkışı evlerine araba ile gelip indiler. Bu sırada çifti bekleyen, çiftin arabadan inmesi ile ortaya çıkan Özlem Osmanoğlu’nun babası Ali A.,"Bunu siz istediniz" diye bağırarak elindeki pompalı tüfekle çifte ateş açtı. Önce damadını vuran Ali A. daha sonra kızını vurdu. 

ARABALARINI DA YAKTI
Osmanoğlu çiftinin yerde kanlar içerisinde yatması üzerine şüpheli Ali A., kızının ve damadının geldiği aracı benzinle yakıp arabasıyla olay yerinden kaçtı. Durumun bildirilmesi üzerine gelen sağlık ekipleri yaptıkları müdahalede Murat Osmanoğlu’nun hayatını kaybettiğini belirledi. Ağır yaralı olan Özlem Osmanoğlu ise hastaneye kaldırıldı. Hastanede tedavi altında olan Özlem Osmanoğlu’nun sağlık durumunun ciddi olduğu belirtildi. İzmir Jandarma ekiplerinin, kaçan zanlı Ali A.’yı yakalamak için çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi.

Para anlaşmazlığı iddiası

Öte yandan, emekli olan Ali A. ile damadı Murat Osmanoğlu arasında para anlaşmazlığı olduğu ileri sürüldü. Ayrıca Osmanoğlu’nun şikayeti üzerine Ali A.’nın oğlunun avukatlık diplomasının iptal olduğu iddia edilirken, bu olanlar nedeniyle olayların büyüdüğü belirtildi.