Times, Lindsay Lohan ile Erdoğan ilişkisinin perde arkasını yazdı

İngiliz The Times gazetesi, Hollywood yıldızı Lindsay Lohan ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki ilişkiyi konu alan bir haber yayınladı.
Yayınlanma tarihi: 14 Nisan 2017 Cuma, 13:55

[Haber görseli]

Hannah Lucinda Smith imzasını taşıyan haberde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini eleştiren pek çok kişiye karşı partiler vermekten hoşlanan Lindsay Lohan ile sıra dışı bir ittifakı olduğu anlatıldı.

Lindsay Lohan'ın Bodrum'da parmağı koptu

Haberin temelinde, son aylarda gelişen ilişkinin ana temasının iki ismin de ortak ilgisi olduğu yer alıyor: Suriyeli sığınmacılar.

"30 yaşındaki Lohan'ın bulvar gazetelerinde aktarılan yoz hayatını takip edenler hükümet yanlısı gazetelerde yer almasına şaşırdı" ifadelerinin yer aldığı haber, "Ekim ayında bir sığınmacı kampını ziyaret ettiğinde kafasını bir başörtüsü ile sıkıca bağlamıştı." şeklinde devam ediyor.

Haberde Erdoğan'ın BM Güvenlik Konseyi'ni eleştirmek için kullandığı "Dünya beşten büyüktür" ifadesi "Lindsay Lohan, Ekim sonlarında Yunanistan'daki gece kulübünü açarken bir muhabire tekrar tekrar 'dünya beşten büyüktür' dedi." şeklinde kullanıldı.

Ocak ayında Beştepe'ye konuk olan Lohan, Twitter hesabından paylaştığı mesajında "Cumhurbaşkanı Erdoğan ve First Lady'nin beni davet etmesi hayal gibi" ifadelerini kullanmıştı.

İTTİFAKIN ARKASINDA HİLAL KAPLAN VAR

Lindsay Lohan ve Erdoğan arasındaki ilişkinin perde arkasında iktidara yakınlığıyla bilinen köşe yazarı Hilal Kaplan'ın olduğunu öne süren haber, şöyle devam ediyor:

"Kaplan'ın eşiyle birlikte kurduğu Bosphorus Centre for Global Affairs adlı düşünce kuruluşunun internet sitesine girdiğinizde nereye tıklarsanız tıklayın karşınıza Erdoğan çıkıyor.

"The Times'a konuşan Kaplan, Lohan ile bir ortak arkadaşları tarafından tanıştırıldıklarını, oyuncunun bir sığınmacı kampını ziyaret etmek istediğini söylemesi üzerine bu ziyareti ayarladıklarını belirtti: 'İlk başta bu isteğiyle ilgili şüphelerim vardı ama sığınmacılara karşı çok içten ve arkadaş canlısıydı. Sonrasında Erdoğan ile tanışmak istediğini söyleyince aracı olduk.' "

"Bir zamanlar Suriyeli sığınmacılara kapılarını açtığı için övülen Erdoğan, bugün Suriye sınırını kapatarak milyonlarca kişiyi ateş hattında bıraktığı için Suriyeli sığınmacılar tarafından bile eleştiriliyor."

"Her ne kadar son Instagram iletisinde paylaştığı, yatakta davetkâr bir şekilde uzanırken poz verdiği fotoğrafın Erdoğan'ın zevklerine hitap etmeme ihtimali de olsa, Avrupa ve ABD ile yaşadığı gerilim ve insan hakları örgütlerinden aldığı yoğun eleştirilerin ardından Lohan Erdoğan için değerli bir dost."

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Hilal Kaplan, Recep Tayyip Erdoğan