CHP’den Adil Gür iddiası: AKP'den para aldı

CHP Parti Meclisi (PM) üyesi Ali Öztunç, A&G araştırma şirketi sahibi Adil Gür’ün 'AKP’den para alıp anket yayınladığını' iddia etti.
Yayınlanma tarihi: 14 Nisan 2017 Cuma, 21:54

[Haber görseli]

CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray ve CHP Parti Meclisi (PM) üyesi Ali Öztunç, Milliyet yazarı ve A&G araştırma şirketi sahibi Adil Gür hakkında bir iddia ortaya attı.

Çıray, 10 Nisan’da A&G’nin “birkaç gün içerisinde ‘evet’leri yükselmiş gibi gösterek ‘hayır’cıların sandığa gitmemesini sağlayacağını” söylemişti. Çıray, kaynağının Cumhurbaşkanlığı Sarayı olduğunu söylerken, A&G şirketinin bugün açıkladığı referandum anketiyle bu iddiasının doğrulandığını ifade etti.

A&G, bugün açıkladığı anketinde referandum yüzde 60 ‘evet’ oyu çıkacağını öne sürmüştü.

Çıray’ın mesajları şöyle:

[Haber görseli]

Yarkadaş: Telefonda başka ekranda başka

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş da “Adil Gür’ü yaklaşık 1 ay önce, belediye başkanı bir arkadaşım aradı. Ve referandumu sordu. Adil Gür telefonda ‘EVET’in yüzde 45, ‘HAYIR’ın ise yüzde 55 olduğunu söyledi. Adil Gür aynı gece televizyon programına çıkarak ‘EVET’in yüzde 55 ve ‘HAYIR’ın da yüzde 45 olduğunu söyledi” dedi.

"AKP'den para aldı"

CHP Parti Meclisi (PM) üyesi Ali Öztunç, “Adil Gür’ün AKP’den para alıp anket yayınladığını” iddia etti. Öztunç, Twitter adresinden şunları yazdı:

Anketlerle hayırcıları yıldırma operasyonu yapılıyor. Paraya satılan anketçilere 16 Nisan’da hayır tokatını vuracağız.

Sandıkta hile yapmak için sahtekarlara yalan anketler yayınlatıyorlar. Kimse inanmasın. Adil Gür para içi herşeyini satacak biridir.

Adil Gür, Ankara'da Çukurambar’daki Pelit Pastanesi’nin üst katında AKP'den aldığı para karşılığı bu sahte anketi açıklıyor hayır

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Aytun Çıray, Barış Yarkadaş