A+ A-

İstanbul'da devlet hastanesinde dehşet: Acil serviste doktor bıçakla rehin alındı

İstanbul Kâğıthane Devlet Hastanesi, önceki gece inanılmaz bir dehşete sahne oldu. Gece yarısı Kâğıthane Devlet Hastanesi’ne giren 2 kişi, acil serviste nöbetçi doktor Ali Çetin Kızılkaya’yı “Bizimle ilgilenmiyor” diyerek boğazına bıçak dayayıp rehin aldı. O sırada 3 acil hastayla ilgilenen doktoru, kapıyı kıran hastane polisi kurtardı.
Yayınlanma tarihi: 13 Temmuz 2017 Perşembe, 09:14

[Haber görseli]İstanbul Kağıthane Devlet Hastanesine gece yarısı gelen 2 kişi, acil serviste görevli doktora, kendileriyle ilgilenilmediği gerekçesiyle saldırdı. Doktorun boğazına bıçak dayayan zanlıların etkisiz hale getirildiği o anlar güvenlik kameralarına yansıdı. 
Olay, geçtiğimiz gece saat 01.00 sıralarında Kâğıthane Devlet Hastanesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Metin (28) ve Mustafa Tiyek (25) isimli iki kişi hastanenin acil servisine girdi. O gece acil serviste görevli olan Dr. Ali Çetin Kızılkaya’nın yanına giden zanlılar muayene olmak istediklerini söyledi. Bunun üzerine zanlılardan gereken tetkikleri isteyen doktor acil serviste bulunan diğer hastalarla ilgilenmeye başladı. 
Bir süre sonra doktorun yanına geri dönen zanlılar, doktor Kızılkaya’nın kendileriyle ilgilenmediğini iddia etti. Ardından odanın kapısını kilitleyen zanlılar doktorun boğazına bıçak dayadı. Bağırışmalar üzerine odaya koşan hastane polisi odanın kapısını kırarak içeri girdi. Doktorun boğazına bıçak dayandığını gören polis, zanlının üzerine atladı. 
Bu sırada tesadüfen orada olan ve muayene sırası bekleyen bir sivil poliste olaya müdahale ederek meslektaşına yardım etti. Zanlılarla çıkan arbede de polislerde yara aldı. Arbede sonunda etkisiz hale getirilen 2 zanlı gözaltına alındı. 
Yaşananlar ise saniye saniye hastanenin güvenlik kameralarına yansıdı. Kameralara yansıyan görüntülerde polislerin zanlıları etkisiz hale getirmeye çalıştığı görünüyor. Zanlıları doktorun odasından çıkaran polisler zanlılarla bir boğuşma yaşıyor. Yaşanan boğuşmanın ardından zanlılar yere yatırılıyor. Yere yatırılan zanlılar çırpınmaya devam ederek polislere direniyor. Zanlılardan birinin kaçmaya yeltenmesi üzerine ise sivil polis silahını çıkarıyor. Ardandan zanlıların etkisiz hale getirildiği görülüyor. 

 

ŞARKISINI YAPACAK

Konservatuvar eğitimi de alan ve bir albümü bulunan Kızılkaya, o gece başından geçenleri ‘Psikopat’ isimli bir şarkı yazarak anlatacağını söyledi.

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler