FETÖ'den yargılanan Safranbolu Belediye Başkan Yardımcısı Dayıoğlu'na 6 yıl 3 ay hapis

Karabük'te FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan ve aralarında eski Safranbolu Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Mustafa Dayıoğlu'nun da bulunduğu 11 kişi 5 ile 7 yıl arasında değişen hapis cezasına çarptırıldı.
Yayınlanma tarihi: 21 Ağustos 2017 Pazartesi, 22:26

[Haber görseli]

Karabük Ağır Ceza Mahkemesi, aralarında eski Safranbolu Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Mustafa Dayıoğlu'nun da bulunduğu 11 sanıkla ilgili davayı karara bağladı.

Duruşmaya "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan yargılanan tutuklu sanıklar Hacı Sağlam ve Rüştü Karagüzel ile tutuksuz sanıklar eski Safranbolu Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Mustafa Dayıoğlu, Abdullah Yükselen, Abdullah Danışmaz, Kaan Kalyoncu, Adnan Aksoy, Mustafa Yalçın Mıhçı, Adem Güleryüz, Halil Usta, Mehmet Ünver ve Rıfat Aynacı ile avukatları katıldı.

Savunmalarını yapan tutuklu sanıklar, kaçma ve delilleri karartma şüphesi olmadığını savunarak tahliyelerini, tutuksuz sanıklar ise beraatlerini talep etti. Sanık avukatları da müvekkillerinin tahliyesini ve beraatlarını istedi. Mahkeme heyeti, "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan tutuklu sanıklar Hacı Sağlam'ı 7 yıl 6 ay, Rüştü Karagüzel'i ise 6 yıl 10 ay ve 15 gün hapis cezasına çarptırarak tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Tutuksuz sanıklar Halil Usta, Dursun Mustafa Dayıoğlu ve Abdullah Yükselen'i 6 yıl 3 ay, Adnan Aksoy, Mustafa Yalçın Mıhçı, Adem Güleryüz, Abdullah Danışmaz ve Mehmet Ünver'i 6 yıl 10 ay 15 gün, Kaan Kalyoncu'yu 5 yıl hapisle cezalandırılmasını kararlaştıran ve adli kontrol şartlarının devamına hükmeden heyet, Rıfat Aynacı'nın dosyasının ise ayrılmasını hükmetti.

A+ A-