Avladığı tavşanları sosyal medyada paylaşan avcı kendini ele verdi

Kırklareli'nde avladığı tavşanları fotoğraflarını sosyal medyada paylaşan avcı kendi kendini ele verdi. Avcıya 2 bin 828 TL para cezası kesildi.
Yayınlanma tarihi: 22 Ağustos 2017 Salı, 21:53

[Haber görseli]

Kırklareli'nde avladığı tavşanları fotoğraflarını sosyal medyada, "Çakal kovdu ben vurdum" notuyla paylaşan şahsa 2 bin 828 TL para cezası kesildi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 1. Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Kırklareli Şubesi’ne gelen ihbar doğrultusunda yapılan incelemede, şahsın avlanma süresi dışında, ışık yayan araçla ve belgesiz olarak 3 adet yaban tavşanı avladığı anlaşıldı. Yapılan araştırma ve incelemeler doğrultusunda kimlik bilgileri tespit edilen E.K.'ya avcılık belgesi olmadan, avlanma süresi dışında ve ışık yayan araç ile avlanma fiilleri sebebiyle bin 178 TL idari para cezası, avladığı 3 yaban tavşanı için de bin 650 TL tazminat olmak üzere toplam 2 bin 828 TL idari para cezası uygulandı.
Yaban hayatını korumak ve sürdürülebilirliğini sağlamak maksadıyla gerçekleştirilen av koruma ve kontrol faaliyetleri hız kesmeden devam edeceği ifade edildi.

A+ A-