Zonguldak’ta 5 ailenin evi heyelan riski nedeniyle boşaltıldı

Zonguldak’ta 32 kişilik 5 ailenin evi heyelan riskiyle boşaltıldı. Sağanak yağışta sokakta kalan ailelerin imdadına Yunus timleri yetişti. Evlerinden tahliye edilen ailelerin geceyi yurtta geçirecekleri öğrenildi.
Yayınlanma tarihi: 22 Ağustos 2017 Salı, 22:06

[Haber görseli]


Zonguldak'ta sabah saatlerinden bu yana etkisini sürdüren sağanak yağış nedeniyle kent merkezindeki bazı mahallelerde heyelan riskleri yaşandı. Çınartepe Mahallesi’nde de heyelan riski nedeniyle yaklaşık 32 kişilik 5 aile evlerinden tahliye edildi. Toprağın kaydırdığı yüksek gerilim hattı da diğer yüksek gerilim hattına yaklaşınca ekipler bölgede inceleme yaptı. Enerji firması yetkilileri de yüksek gerilim hattındaki elektriği kesti.

Heyelan riski taşıyan ailelere olay yerine sevk edilen Yunus timleri sahip çıktı. Kocasoy, Kaçmak ve Dombay Ailelerinin yanı sıra bölgede ikamet eden iki aile de evlerinden tahliye edildi. Evlerinin yakınındaki sanayi sitesinde bulunan işyerlerinin girişine sığınan aileler, polis ekipleri ile bir süre bekleyişini sürdürdü.

Olay yerine çağrılan AFAD ekiplerinin incelemesi sonucu ailelerden bazıları geceyi yakınlarının yanında konaklama kararı aldı. Diğer aileler ise Zonguldak Belediyesi’ne ait otobüsle geceyi konaklamak üzere okul yurduna götürüldü.
Ekiplerin olayla ilgili incelemesi sürüyor.

A+ A-