Kapat
A+ A-

Kerem Kılıçdaroğlu'nu birliğine annesi teslim edecek

CHP Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu'nun Sivas'taki birliğine cuma günü teslim olacağını söyledi. Kerem Kılıçdaroğlu'nu birliğine annesi Selvi Kılıçdaroğlu'nun teslim edeceği belirtildi.
Yayınlanma tarihi: 13 Eylül 2017 Çarşamba, 15:46

CHP Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu, gündemi değerlendirmek üzere parti binasında basın toplantısı düzenledi.

Karasu, Kerem Kılıçdaroğlu'nun Sivas'taki birliğine cuma günü teslim olacağını söyleyerek şu ifadeleri kullandı: "Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu, askerliğine Sivas'ta yapacaktır. Kendisi bugün gelecekt.i Fakat birliğine en geç 15'inde teslim olması gerekiyormuş. 15 Eylül Cuma günü gelip birliğine teslim olacaktır. Kerem bey diğerleri gibi vatani görevini bedelli de yapabilirdi ama bedelli yapmamıştır. Her Türk evladının onur ve şerefle yerine getirdiği askerlik görevini piyade er olarak yapacaktır. Şuanda saat netleşmedi. Bir organizasyonumuz olmayacak. Yoğun bir kalabalık, partililer olmayacak."

"ÜNİVERSİTE, CUMHURİYET VE ATATÜRK'LE HESAPLAŞMA DERDİNE DÜŞMÜŞTÜR"

CHP Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu, ayrıca Cumhuriyet Üniversitesi yönetimini eleştirdi.

Üniversitenin yeni yapılan internet sitesinden 'Cumhuriyeti Seviyorum' ve Atatürk resminin kaldırıldığını söyledi. Karasu şöyle dedi: "Geçen yıl göreve gelen Cumhuriyet Üniversitesi yönetimi 1 yıllık sürede üniversitenin vizyonunu yok etmiş, Cumhuriyetin 50'nci yılında kurulan bir üniversiteyi adeta Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlarının cirit attığı bir kurum haline getirmiştir. Göreve gelir gelmez üniversitenin amblemini değiştirmiş, güzel sanatlarda heykelleri kaldırmış ve en son olarak da internet sitesindeki Atatürk resmini ve 'Cumhuriyeti Seviyorum' yazısını kaldırmıştır. Geçmişi cemaatler yönünden şaibeli olan bu yönetim kendilerini birilerine hoş göstermek için adeta Taliban zihniyetine bürünmüş, Cumhuriyet ve Atatürk ile hesaplaşma derdine düşmüştür. Geldiği günden itibaren temizlikçisinden profesörüne kadar tüm kadrolar ile uğraşan bu zihniyet Atatürk ve Cumhuriyeti sileceğine hastanede çalışan insanların döner sermayelerini ödesin ve üniversitenin piyasaya olan borçlarını ödeme derdinde olsun. Sivas'a gelen öğrencilerin yurt sorunlarını çözsün."

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Kemal Kılıçdaroğlu

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler