Kapat
A+ A-

Zekeriya Öz 17-25 Aralık sanığına resmen çökmüş: 24 daire, tay tüyünden mont

Mecidiyeköy'deki 24 ofisi Zekeriya Öz’ün avukatı Aktaş’a devreden isme ulaşıldı. Ofisleri devreden kişinin 17/25 Aralık Büyük Yolsuzluk ve Rüşvet operasyonlarında gözaltına alınan işadamı Osman Ağca olduğu ileri sürüldü.
Yayınlanma tarihi: 14 Eylül 2017 Perşembe, 14:01

[Haber görseli]Mecidiyeköy'deki 24 ofisi Zekeriya Öz’ün avukatı Aktaş’a devreden isme ulaşıldı. Ofisleri devreden kişinin 17/25 Aralık  büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarında  gözaltına alınan işadamı Osman Ağca olduğu ileri sürüldü.

Akşam gazetesinden Ercan Öztürk'ün haberine göre, işadamı Osman Ağca’nın FETÖcü eski savcı Zekeriya Öz ve Fikret Seçen’le sıkı ilişki kurduğunu yazdı. Akşam’ın haberinde  17/25 Aralık soruşturmasında 79 kişilik gözaltı listesinin içerisinde inşaat şirketi sahibi Osman Ağca da yer alıyordu. Ancak Ağca gözaltına alındıktan 3 gün sonra 20 Aralık akşamı serbest bırakıldı. Ağca'nın serbest bırakılmasının ardından  Zekeriya Öz ve Fikret Seçen ile bir anda sıkı ilişki kurduğu ortaya çıktı.” ifadelerine yer verildi.

 24 DÜKKANI RÜŞVET OLARAK DEVRETTİ İDDİASI

 Akşam haberinde şunları aktardı:

 “17 Aralık soruşturmasında serbest kalan Osman Ağca, Trump Towers’in hemen yanında bulunan Elbir İş Merkezi’ndeki 24 dükkanını 20 Kasım 2014’te Zekeriya Öz’ün kasası ve avukatı Tayfun Aktaş’a devretti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tedbir konulan dükkanların Zekeriya Öz'e rüşvet karşılığı verildiği değerlendiriliyor.

 Ağca'nın 17 Aralık kumpasında şüpheli olarak gözaltına alınıp bırakıldıktan sonra hem Öz hem de Seçen’le adeta ‘kanka’ olduğu ortaya çıktı. Ağca bir müddet sonra Öz’ün avukatı Tayfun Aktaş’la birlikte hareket etmeye başladı. Öz’ün Dubai tatili faturaları için işadamı Ali Ağaoğlu’nun ofisine yapılan baskına Ağca da katıldı.”

 ZEKERİYA ÖZ TAY TÜYÜNDEN MONT İSTEDİ

 Telefon konuşmalarına da yer verilen haber şöyle devam etti:

 “Ağca’nın, Seçen’le konuşması teknik takibe takılmıştı. İşte o konuşma:

 Osman Ağca: Saygılarımı arz ediyorum başsavcım öncelikle, çok teşekkür etmek üzere aradım.

 Fikret Seçen: Estağfurullah bir şey yapmaya çalıştık. Sevgimiz ve saygımızın üst düzeyde.

Ağca’nın kumpas davalarının başında olan firari Öz’le yaptığı konuşma da teknik takibe takılıyor. Öz, işadamı Osman Ağca ile yaptığı telefon görüşmelerinde şöyle diyor: "Ben A....s'ta baktım, zümrüt yeşili tay tüyünden incecik bir mont var, ona olur. 58 beden olabilir. 419 lira falan..." Bu konuşmadan sonra montun "X Başsavcı" olarak kodlanan kişiye teslim edildiği belirtiliyor.

"BEN ÖDEMESİNİ ALIRIM, ÜCRET ALMAYIN"

Öz, bir başka görüşmede ise "Ben AVM'deyim Osman" diyor. Osman Ağca gözlük satan mağazayı arayıp, "Misafirim geldi mi? Ne lazımsa yapın. Ben ödemesini alırım. Ücret almayın" diyor. Daha sonra Öz’ün istediği gözlük kendisine teslim ediliyor. Ağca’nın Öz ve Seçen’le yaptığı telefon konuşmalarını silen emniyet yetkililerine dava açılmıştı. Ağca, ifadesinde detaylı bilgi vermedi. Ağca ile Seçen'in bu görüşmesi HSYK'ya bildirildi.

Firari Zekeriya Öz'ün iskansız plazada 5 milyon dolarlık iki rezidansı çıktı

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Ali Ağaoğlu

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler