A+ A-

Şekip Mosturoğlu'dan Fikret Orman'a: Boşuna çabalıyor

Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Eljif Elmas’ın imza töreninden sonra düzenlenen basın toplantısında Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın açıklamalarına yanıt verdi.
Yayınlanma tarihi: 28 Eylül 2017 Perşembe, 14:06

Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Eljif Elmas’ın imza töreninden sonra düzenlenen basın toplantısında Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın açıklamalarına yanıt verdi.

Sözcü Skor'un aktardığına göre Mosturoğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Fikret Orman’ın geçen akşam yaptığı açıklamalarının bazılarında sorun olduğunu düşünüyorum. Türkçe’yi ben de iyi kullanan bir insanım. TDK karşılığı isim ve sıfat olarak değişir. Sıfat; görgülü, nazik anlamına geliyor. Fikret Orman sürekli konuşmalarında ‘Efendi Beşiktaş’ı sıfat olarak kullanıyorsa bunu kullanmasına gerek yok. Sıfatı kamuoyu takdir eder. İsim şeklindeki anlamı ise; sözü geçen kimsedir. Biz var olduğumuz sürece Fenerbahçe buna müsaade etmez.”

“PEPE, QUARESMA, MEDEL, OĞUZHAN DA…

“Leipzig maçı sonrası futbol oynamaya gelen iyi niyetli oyunculardan oluşan bir takımla güzel futbol oynamak isteyen sporcular vardı o yüzden keyifli bir akşam oldu. Söylediklerine katılıyorum. Eğer derbide Pepe, Medel, Quaresma, Oğuzhan da iyi niyetli sahaya çıksaydı futbol adına iyi sonuçlar olurdu.”

“JANSSEN’E TEKME ATMAYA GÖTÜRECEK SEBEP NEDİR?”

“Valbuena’dan çalım yiyen Quaresma’yı tekme atmaya iten nedir? Kendi vatandaşı Babel’in Janssen’e tekme atmaya götürecek sebep nedir? Basit bir çıkarımla ya Anadolu Yakası’nın havası, ya da Quaresma’ya aynı hareket yapıldığında kırmızı kart gösterilmemesi. Ya da Yusuf Errdoğan’ı sakatladığınsa sarı kartla geçiştirilmesi diyebilirim.”

“FENERBAHÇE’YE KÜFÜR EDİLDİĞİNİ DUYMADI SANIRIM”

“Fikret Orman geçen sene Beşiktaş ile oynadığımız kupa maçında Hasan Çetinkaya’nın başının yarıldığını, teknik direktörünün topçumuzun boğazını sıktığını görmedi herhalde. Yine Leipzig maçının yüksek atmosferi içerisinde Fenerbahçe’ye küfür edildiğini de duymadı sanırım. Futbolda dün yoktur bugün vardır yaygın bir bakış açısıysa Fikret Orman buna uyuyor.”

“FİKRET ORMAN BOŞUNA ÇABALIYOR”

“Hakem ofsayt gerekçesiyle maçı mı durdurdu, yoksa gol mü olmuştu? Benim gördüğüm, Cenk Tosun’un ve Negredo’nun hareketleri düdüğün çaldığını ve pozisyonun durduğunu gösteriyor. Durmuş bir pozisyonda atılan gol hakem hatasıysa Fikret Orman başka bir maç izlemiş olabilir. Bir tek bu hatadan dolayı aldığımız haklı galibiyetin sonucunu ortadan kaldırmaya çalışıyorsa Fikret Orman boşuna çabalıyor.”

‘KİMİN DAHA MÜSLÜMAN OLDUĞUNA KAMUOYU KARAR VERİR”

Fikret Orman’ın ‘En Müslüman kulüp biziz’ açıklamasını değerlendiren Mosturoğlu, “Elhamdülillah büyük çoğunluğu Müslüman bir ülkede yaşıyoruz. Kimin daha Müslüman olduğuna kamuoyu karar verir. Türkiye çok büyük bir türbülanstan geçti ülke olarak. Türbülans sırasında bağımsızlığı tehlikeye girdi. Biz orada devletimizin, milletimizin, Atatürk İnkilapları’nın yanındayız dedik. Bu konuda da fikirlerini söylemesini bekliyoruz. Bütün kulüpleri rencide edici ‘en benim’ şekilde konuşmaya başlıyor.” dedi.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Fikret Orman, Cenk Tosun

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler