Kapat
A+ A-

8 ilde naylon fatura operasyonu: 90 kişi hakkında gözaltı kararı

Ankara merkezli 8 ilde naylon fatura operasyonu başlatıldı. Aralarında mali müşavirlerin de olduğu 90 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.
Yayınlanma tarihi: 06 Aralık 2017 Çarşamba, 09:36

[Haber görseli]

 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü organizesinde toplam 8 ilde 83 firmaya ait 99 adreste arama ve 90 şüpheliye yönelik yakalamaya yönelik eş zamanlı operasyon başlatıldı. Haklarında operasyon kararı verilen şüpheliler arasında yeminli Mali müşavirler, serbest Mali müşavirler ve şirket sahiplerinin bulunduğu belirtildi. Şüphelilerin kurulmuş olan paravan şirketler aracılığıyla naylon fatura düzenleyerek devleti ilk belirlemelere göre yaklaşık 5. trilyon lira zarara uğrattıkları tespit edildiği bildirildi.

Gözaltına alınanların arasında Fethullah Gülen in yeğeni Salman Gülen'in de olduğu iddia edildi. 

SAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ Terör Örgütünün Ankara, İstanbul, Afyon ve Kırıkkale illerinde GAYBUBET evi olarak kullandığı tespit edilen 65 ayrı evde Arama ve FETÖ Terör örgütünün Ankara Yapılanması ve Mühendis Yapılanmasında görev alan 97 şüpheli hakkında 06.12.2017 tarihinden itibaren Gözaltı kararı verildiği, 65 GAYBUBET evinde yapılan aramada şuana kadar 40'ı Bylock kullanıcısı 60 şüphelinin yakalanarak gözaltına alındığı, gözaltı kararı verilen FETÖ şüphelilerinin işlemlerinin devam ettiği; Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Fethullah Gülen

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler