A+ A-

14 yaşındaki çocuğu öldürme tehdidiyle istismar etmek istedi... 9 yıl hapisle cezalandırıldı

Kayseri'de, 14 yaşındaki çocuğa, 'Ya benimle ilişkiye girersin ya da ölürsün' diyerek cinsel ilişki girişiminde bulunup, karşı koyunca da dövdüğü öne sürülen İsmail Akbaş (20), 9 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
DHA
Yayınlanma tarihi: 6 Aralık 2017 Çarşamba, 16:24

Akbaş yanlız kaldığı çocuğa kendisiyle ilişkiye girmezse öleceğini söyledi. Cep telefonunu aldığı kızı karşı koyması üzerine de dövdü. Olayı görenler polis ekiplerine giderek şikayetçi oldu. İsmail Akbaş hakkında çocuğun cinsel istismarı suçundan dava açıldı. Kayseri 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanını duruşmasına başka bir suçtan tutuklu sanık İsmail Akbaş ile mağdur katıldı. Bu arada, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı da davaya katılmak istedi. Mahkeme heyeti bakanlığın katılma isteğine kabul etti. Sanık İsmail Akbaş, üzerine atılı suçu kabul etmeyerek, istismarda bulunmadığını söyledi.

ZİNCİRLE VURDU
Mağdur pedagog eşliğinde verdiği ifadede, "İsmail Akbaş’ı tanımam. Ben kayalıklarda otururken, karşıma geçti ve ‘Ya benimle ilişkiye girersin ya da ölürsün' dedi. Polisi arayacaktım, elimden telefonu aldı. Ben bağırınca itti, elindeki zincir ile vurdu. Arkadaşım geldi, oradan uzaklaştık" dedi. Mahkeme heyeti, sanık İsmail Akbaş’a ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 9 yıl hapis cezası verdi.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler