Kapat
A+ A-

Erdoğan nikahta: 'Evet' yerine 'kabul ettim' işin isabetli olanı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şahit katıldığı nikah töreninde 'evet' yerine 'kabul ettim' demenin daha isabetli olduğunu söyledi.
Yayınlanma tarihi: 8 Nisan 2018 Pazar, 08:58

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı AKP'li Osman Zolan'ın kızının nikahına katılarak şahitlik yaptı. Erdoğan, nikah sırasında çiftlerin birbirlerine evet demesinin ardından şahitlik için "Ben 'evet' değil de, farklı düşünüyorum. Bu işin isabetli olanı kabul ettim" dedi.

Erdoğan, partisinin Denizli’deki kongresinin ardından nikah törenine geçti. Bir grubun Erdoğan'ın geçeceği yol kenarında Türk bayrakları açıp 'Afrin'i temizledik, çayı demledik', 'Cumhurbaşkanım hoş geldiniz, taze çayımız var, buyurun' yazılı pankart açtı. Ancak Erdoğan'ın konvoyu durmadı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan ile eşi Berrin Zolan'ın hakim kızı Esra ile hakim Abdullah Tok çiftinin nikah törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile çok sayıda davetli katıldı.

 

'BEN EVET DEĞİL DE FARKLI DÜŞÜNÜYORUM'

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan kızı ile damadının nikahını kıydı. Törende çiftin birbirlerine 'Evet' demesinin ardından Başkan Zolan, nikah şahitliği yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Sayın Cumhurbaşkanım beyanı duydunuz" dedi. Ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ben 'evet' değil de farklı düşünüyorum. Yani 'kabul ettim' bu işin isabetli olanı. Ben şahit oldum. Allah iki dünya saadet versin diyorum" dedi.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Nihat Zeybekci, Osman Aşkın Bak, Recep Tayyip Erdoğan, Süleyman Soylu

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler