Kapat
A+ A-

Bartın'da sel can aldı

Bartın'da gece saatlerinde başlayan ve 3 saat aralıksız yağan sağanak yağış sele neden oldu. Sağanak nedeniyle çöken istinat duvarının altında kalan 1 kişi öldü. Kentte valilik tarafından kriz masası oluşturuldu.
DHA
Yayınlanma tarihi: 21 Temmuz 2014 Pazartesi, 08:40
[Haber görseli]
Metrekareye 75 kilogram düşen yağış nedeniyle, çok sayıda ev ve işyerinde su baskınları yaşandı. Biriken su nedeniyle bazı yollar trafiğe kapanırken, Karabük yolunda heyelan yaşandı.

Bartın'da gece saatlerinde başlayan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Kent merkezinde yağış nedeniyle rögarlar taşarken, 50'ye yakın ev ve işyeri ile çok sayıda araç sular altında kaldı. Selle birlikte biriken sular nedeniyle bazı yollar trafiğe kapanırken, belediye ve polis ekipleri suların tahliye edilmesi için yoğun çaba sarfediyor.
Metrekareye 75 kilogram yağışın düştüğü kentte Karabük yolu heyelan ve biriken su nedeniyle trafiğe kapandı. Ayrıca sel suları ve heyelanlar nedeniyle, Amasra, Kurucaşile ve Ulus ilçeleriyle de bağlantı kesildi.
İstinat duvarının altında kaldı
Bartın'da sağanak nedeniyle çöken istinat duvarının altında kalan kişi öldü.

İstanbul'dan bayram tatili için Kayacılar köyüne gelen Ayhan Özdemir (32), 2 yıl önce kanserden ölen oğlu için evinde mevlit okutmasının ardından misafirleri evlerine götürdü.

Daha sonra evine dönen Özdemir, evinin önüne park ettiği otomobilinden indiği sırada 3 metre yüksekliğindeki istinat duvarı çöktü.

Duvar ile otomobilin arasında kalan ve iş makinesi yardımıyla bulunduğu yerden çıkarılan Özdemir, olay yerinde hayatını kaybetti

Özdemir'in cesedi, Bartın Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.


KRİZ MASASI OLUŞTURULDU

Kentte valilik tarafından kriz masası oluşturulurken, yağışın ardından ırmak seviyesinin 2 metre yükseldiği, Bartın- Zonguldak yolu üzerinde bulunan Toptancılar Sitesi'nde de çok sayıda işyerinin sel sularından etkilendiği öğrenildi.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, yağışın saat 06.00'a kadar süreceği bildirildi.
[Haber görseli]
Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler