Kapat
A+ A-

'Ben meleğim' diyerek dolandırdı

KAYSERİ’den Erzurum’a gelen 42 yaşındaki Mazlum D., önünü kestiği 16 yaşındaki M.S.A.’ya "Ben meleğim" diyerek dolandırdı. M.S.A.’nın üzerindeki ağabeyine ait 1120 lirayı alan Mazlum D. yakalandı.
DHA
Yayınlanma tarihi: 23 Temmuz 2014 Çarşamba, 12:02
Olay, geçtiğimiz 12 Haziran günü merkez Yakutiye ilçesi Menderes Caddesi’nde meydana geldi. M.S.A.’nın yolunu kesen Mazlum D. "Ben meleğim, Allah tarafından gönderildim. Mehdi’nin geleceğini haber vermeye geldim. Senden sonra 99 kişinin yanına daha uğrayacağım" dedi ve üzerinde bulunan 1120 lirasını aldı. Yaşadıklarını ağabeyine anlatan M.S.A., ertesi gün bir başkasını dolandırmaya çalışan Mazlum D.’yi polise yakalattı. Gürcükapı Polis Merkezi’ne götürülen Mazlum D., suçlamaları kabul etmedi. Polis merkezinde ifadesi alınan liseli M.S.A. ise olayı şöyle anlattı:
"Ağabeyim Taşhan’daki bir kuyumcudan para almam için beni gönderdi. Bu iş yerinden 780 lira aldım. Abim giderken ayrıca fatura yatırmam için 340 lira daha vermişti. Müceldili Konağının arkasındaki yokuşta ilerlerken yanımda gelen biri ’Mustafa, Mustafa, Mustafa’ diye seslendi. Döndüm, elimi tutarak dualar etmeye başladı. Bana ’Ben Allah tarafından gönderildim. Mehdi’nin geleceğini haber vermeye geldim. Senden sonra 99 kişinin yanına daha uğrayacağım. Bazı sıkıntıların hataların var onlardan vazgeç. Sana dua edeceğim’, dedi. Şu anda cebinde 1120 lira paran var, bana para ver, diyerek dua etmeye başladı. Ben üzerimde bulunan parayı net olarak bilen ve bana dualar eden kişiden çok etkillendim. Suriye’deki Müslümanlara yardım götüreceğini söyleyince, cebimdeki tüm parayı verdim. Daha sonra ’salavat getir’ diyerek yanımdan ayrıldı."
Mazlum D., ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılırken, hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ’dolancırıcılık’ suçundan soruşturma başlatıldı.
Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler