Kapat
A+ A-

Erdoğan itiraf etti... MİT: Miting İstihbarat Teşkilatı

Erdoğan, rakiplerini istihbarata izlettiğini itiraf etti. İnce’nin Diyarbakır mitingiyle ilgili, “Bu mitinge katılanların tamamına yakını HDP’li” dedi
Yayınlanma tarihi: 13 Haziran 2018 Çarşamba, 09:51

[Haber görseli]Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin Diyarbakır’da yaptığı mitingine ilişkin ‘istihbarat raporları’ olduğunu ve bu raporlara göre mitinge katılanların büyük çoğunluğunun HDP’li olduğunu söyledi.

Erdoğan’ın bu sözleri akıllara ‘Muhalefetin mitinglerine katılanlar fişleniyor mu’ sorusunu getirirken, muhalefet kanadı ve yurttaşlar bu sözlere tepki gösterdi. İnce sosyal medya hesabından ‘istihbarat birimlerinin görevinin miting katılımcılarını takip olmadığını’ söylerken yurttaşlar da yazdıkları tweet’lerle, istihbarat birimlerinin siyasi çıkarlar için kullanılmasının yanlışlığına vurgu yaptı.

‘Bu kadar geyik yeter’

Erdoğan, Eskişehir Vilayet Meydanı’nda partisince düzenlenen mitingde konuştu. ‘Bu kadar geyik yeter’ ‘Millet Kıraathanesi’ projesiyle ilgili İnce’nin eleştirilerine yanıt veren Erdoğan, “Bizim bu 146 projemizden sadece biri olan millet kıraathanelerinin içindeki keklere takılmışlar. Onun peşinden gidiyor. Asıl kek, işte bunlara denir. Onun için ben diyorum ki artık bu kadar geyik yeter” ifadesini kullandı.

"Düşünün terörist başını Edirne Cezaevi’nde ziyaret eden bir kişi"

HDP’nin tutuklu cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş için “terörist başı” ifadesini kullanan Erdoğan, İnce’nin Demirtaş’ı cezaevinde ziyaret etmesini eleştirdi. Erdoğan, “Şimdi ben buradan Bay Muharrem’e birtakım sorular sorayım. Asıl onların cevaplarını versin ki milletimiz kalibresini öğrensin. Mesela bu zat, Türkiye’nin terörle mücadelesi konusunda acaba ne düşünüyor? Düşünün terörist başını Edirne Cezaevi’nde ziyaret eden bir kişiden ne bekleyebilirsiniz” dedi.

"İstihbarattan aldığım bilgi"

İnce’nin önceki gün Diyarbakır’da yaptığı mitingi eleştiren Erdoğan, “İşte Diyarbakır’da dün miting yaptı. İstihbarattan aldığım bilgi ne biliyor musunuz? Bu mitinge katılanların neredeyse tamamına yakını HDP’li. Bay Kemal’de Hakkâri’ye gitmişti bir tane Türk bayrağı yoktu. Ama şimdi ders almışlar. Bunlar böyle. Kimlerle beraber oturup kalktıkları ortada. Söyle bana arkadaşını, söyleyeyim sana kim olduğunu” dedi. İnce’ye seçimlerde birinci çıkmazsa siyaseti bırakıp bırakmayacağını soran Erdoğan, “Fakat Bay Muharrem’e de fazla yüklemeyelim, zaten partisinde girdiği bütün yarışları kaybetmiş. Genel Başkanı Türkiye genelinde girdiği bütün seçimleri kaybetmiş, bu da parti içindeki seçimleri kaybetmiş. CHP’nin başındaki zata her seçimdeki yaptığım teklifi şimdi bu defa Muharrem İnce’ye yapıyorum. Seçimlerden birinci çıkamazsak siyaseti bırakacağım diyebiliyor musun? Madem iddialısın sen de aynı sözü ver. Ver de Bay Kemal rahatlasın” ifadelerini

Sosyal medyada Erdoğan'a istihbarat tepkisi;

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Muharrem İnce, Selahattin Demirtaş

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler