Kapat
A+ A-

Hamdi ve Louise Ulukaya çifti, düğünlerini İstanbul’da yaptı

ABD’nin önde gelen girişimcilerinden, yoğurt markası Chobani’nin kurucusu Hamdi Ulukaya ve daha önce New York’ta evlendiği eşi Louise (Vongerichten) Ulukaya; İstanbul’da aileleri ve yakın dostlarıyla düğün töreni düzenledi.
Yayınlanma tarihi: 26 Ağustos 2018 Pazar, 10:35

[Haber görseli]

Chobani’nin Kurucusu ve CEO’su Hamdi Ulukaya ile Food Dreams Vakfı’nın Kurucusu Louise Ulukaya, 25 Ağustos gecesi düzenlenen, aileleri ve yakın dostlarının katıldığı düğün töreniyle evliliklerini kutladı. Daha önce New York’ta sade bir törenle evlenen Ulukaya çifti,  oğulları Miran'ın doğumuyla büyük bir mutluluk yaşamıştı.

Eğitim ve iş imkânı sunan Food Dreams Vakfı’nın Kurucusu

Fransız bir ailenin kızı olarak New York’ta dünyaya gelen ve üniversite eğitimine dek profesyonel olarak bale yapan Louise Ulukaya, Washington D.C. Amerikan Üniversitesi’nde eğitimini tamamlandı. Ardından Paris’teki ESSEC - International Business School’dan işletme yüksek lisansını alan Louise Ulukaya, kariyerine Dubai ve Hong Kong’da uluslararası bir restoran işletmecisi olarak başladı. New York ve Colorado’da restoranlar açan Louise Ulukaya, 2016’da mutfak sanatları alanında hayallerini gerçekleştirmek isteyen ihtiyaç sahibi öğrencilere ve mültecilere eğitim ve iş imkânı sunan Food Dreams Vakfı’nı kurdu.

[Haber görseli]

 

Hamdi Ulukaya, Türkiye’deki girişimciliği desteklemek amacıyla kurduğu Hamdi Ulukaya Girişimi'ne (HUG) ek olarak, mülteciler için başlattığı Tent Vakfı ve göçmen istihdamına verdiği önemle tanınıyor.

Düğün hediyelerini bursa dönüştürecekler

Kendilerine düğün hediyesi vermek isteyen misafirlerinden bunun yerine Food Dreams Vakfı’na bağışta bulunmalarını rica eden Ulukaya çifti, toplanan bağışları Vakfın bütçesine ekleyerek, Türkiye’den aşçılık alanında kariyer yapmak isteyen ancak profesyonel mutfak okullarına gidecek imkânı olmayan gençlerin Amerika’da eğitim almasını sağlayacak bir burs programı başlatacak.

[Haber görseli]

Cumhuriyet İMECESİ