Kapat
A+ A-

Sussex Düşesi Meghan Markle Kraliyet kurallarını mı yıktı?

İngiliz Kraliyet Ailesi'nin çiçeği burnunda üyesi Meghan Markle bir süre sessiz kaldıktan sonra tekrar kamuoyunun karşısına çıktı. Eşi Prens Harry ile birlikte katıldığı müzikalde dikkatleri üzerine çeken Düşes'in diz üstü bir elbise giymesi "Meghan Markle Kraliyet kurallarını mı yıktı?" sorusunu gündeme getirdi.
Yayınlanma tarihi: 30 Ağustos 2018 Perşembe, 21:53

[Haber görseli]

19 Mayıs'ta gerçekleşen düğünle hayatlarını birleştirdikten sonra Sussex Dükü ve Sussex Düşesi unvanlarını alan Prens Harry ile Meghan Markle müzikal gösteride görüntülendi.

Londar'daki Victoria Palace Theater'da gerçekleşen Hamilton adlı müzikale katılan Prens Harry ve Meghan Markle gösteri öncesi müzikal ekibiyle tanışıp sohbet etti.

Gecenin en konuşulan ismi ise tabii ki Meghan Markle oldu.

Markle müzikal için Judith & Charles imzası taşıyan siyah bir smokin elbise tercih etti. Sussex Düşesi, üzerine oturan mini elbisesi sosyal medyada olay oldu. Çünkü elbise tercihiyle pek çok Kraliyet kuralını bozdu. Öncelikle siyah Kraliyet Ailesi'nde genellikle yas zamanı giyiliyor.

Ayrıca Kraliyet ailesi kadınları her zaman ten rengi ince çorap giymek zorunda. Geçtiğimiz aylarda ten renginden açık renk çorap giydiği için eleştirilen Markle, bu sefer çorap giymeyerek bir kuralı daha yıktı.

Bir Kraliyet kuralı ihlali de Meghan Markle'ın elbise boyu. Kate Middleton'ın etek boyu yüzünden yaşadığı kazalardan sonra Kraliçe Elizabeth ailenin kadın üyelerinden etek boylarını uzatmalarını istemişti. Ancak Markle, bu kuralı görmezden geldi. Düşes'in elbise boyu da tartışmalara yol açtı.

Cumhuriyet İMECESİ