A+ A-

CHP'de PM'ye sunulan listede kimler vardı? İşte tam liste

CHP yerel seçimlerde göstereceği adaylar üzerinde çalışıyor.
Yayınlanma tarihi: 27 Ocak 2019 Pazar, 18:53

[Haber görseli]CHP yerel seçimlerde göstereceği adaylar üzerinde çalışıyor.

CHP MYK'de görüşülen ve PM'ye sunulan isimler şöyle:

Afyonkarahisar

Şuhut: Ekrem Özsoy

Sinanpaşa Düzağaç: Osman Kavas

Boldavin Özburun: Uğur Koç

İhsaniye: Tunay Türkmen

Ağrı

Doğubeyazıt: Fesih Maral

Patnos: Lokman Çetin

Antalya

Akseki: Mustafa Kavaşoğlu

Kumluca: Mustafa Köleoğlu

Balıkesir

Ayvalık: Rahmi Gençer

Bandırma: Tolga Tosun

Erdek: Hüseyin Sarı

Altıeylül: Esin Balıbek

Bartın

Ulus Kumluca: Gülizar Saygın

Ulus Abdipaşa: Yaşar Alkız

Batman

Sason: Cuma Uçar

Bitlis

Mutki: Tahir Bakır
Adilcevaz: Mehmet Reşit Önal

Burdur

Gölhisar Yusufça: Mustafa İnce

Bursa

Osmangazi: Erkan Aydın

Diyarbakır

Eğil: Ahmet Aktay

Sur: Ramazan Eker

Edirne

Keşan: Şenol Yalı

Elazığ

Alacakaya: Nazmi Gürbüz

Arıcak: Mustafa Coşkun

Erzincan

Merkez Mercan: Fulya Ateşlenmek

Erzurum

Karayazı: Mahmut Han Koçak

İspir: Nafiz Aydın

Tekman: Sebahattin Uludağ

Aziziye: Aydın Söylemez

Karaçoban: Bekir Yılan

Aşkale: Cemal Karausta

Eskişehir

Beylikova: Tolga Savaş

Giresun

Güce: Mehmet Salih Bahadır

Keşap: Murat Bıçakçı

Hakkari

Yüksekova Esendere: Mithat Baran

Şemdinli Derecik: Suat Yüksel

Yüksekova: Peruz Çamlı

Merkez: Metin Koparan

Iğdır

Merkez Hoşhaber: Osman Toka

İstanbul

Adalar: Erdem Gül

Ataşehir: Boş bırakıldı

Avcılar: Hüseyin Aksu

Bahçelievler: Mehmet Ali Özkan

Bakırköy: Bülent Kerimoğlu

Başakşehir: Abdulhadi Akmugan

Bayrampaşa: Remzi Albayrak

Beşiktaş: Rıza Akpolat

Beykoz: Boş bırakıldı

Büyükçekmece: Hasan Akgün

Çatalca: Cem Kara

Çekmeköy: Seyfettin Yıldırım

Esenyurt: Kemal Deniz Bozkurt

Fatih: Soner Özimer

Gaziosmanpaşa: Erkan Kaya

Güngören: İsmet Yaşar

Kadıköy: Şerdil Dara Odabaşı

Kartal: Gökhan Yüksel

Pendik: Mehmet Salih Usta

Sancaktepe: Özgen Nama

Silivri: Özcan Işılar

Sultanbeyli: Ayhan Koç

Sultangazi: Halil Bozkurt

Şile: Ali Secaattin Güney

Şişli: Fidan Aslan Eroğlu (PM toplantısında ismi geri çekildi)

Tuzla: Salim Gürsoy

Ümraniye: Cafer Aktürk

Üsküdar: Ahmet Kılıç

Zeytinburnu: Adil Emecan

Eyüp Sultan: Emel Bilenoğlu

Sarıyer: Şükrü Genç

İzmir

Balçova: Mehmet Ali Çalkaya

Bayındır: Ufuk Sesli

Bergama: İdris Yavuzyılmaz

Beydağ: Feridun Yılmazlar

Bornova: Mustafa İduğ

Buca: Aydoğan Hepdemirgil

Büyükşehir: Mustafa Tunç Soyer

Çeşme: Ekrem Oran

Çiğli: Ali Engin

Dikili: Adil Kırgöz

Foça: Fatih Gürbüz

Gaziemir: Halil Arda

Güzelbahçe: Özdem Mustafa İnce

Karabağlar: Muhittin Selvitopu

Karaburun: İlkay Girgin Erdoğan

Karşıyaka: Cemil Tugay

Kemalpaşa: Rıdvan Karakayılı

Menderes: Mustafa Kayalar

Menemen: Serdar Aksoy

Narlıdere: Selim Utku Gümrükçü

Ödemiş: Mehmet Eriş

Seferihisar: Yelda Celiloğlu

Selçuk: Filiz Ceritoğlu Sengel

Torbalı: Ramazan İsmail Uygur

Urla: İbrahim Burak Oğuz

Bayraklı: Cevat Durak

Konak: Abdül Batur

Karaman

Sarıveliler: Muhitdin Türkan

Merkez Sudurağı: Gürsel Aksoy

Kars

Digor Dağpınar: Nurettin Artuğ

Kastamonu

Seydiler : Halit Cesur

Kayseri

Hacılar: Gülay Talaslı

Tomarza: Osman Koç

Kırıkkale

Karakeçili: Salih Büyükkaya

Merkez: Mehmet Tuna Soykan

Pehlivanköy: Abdurrahman Öntürk

Konya

Çumra: Veli Harman

Derbent: İsmail Fidan

Emirgazi: Dursun Döleker

Karapınar: Kamil Bülbül Okuyucu

Karatay: Mehmet Şeflek

Meram: Mehmet Gayretli

Selçuklu: Ahmet Adil Tırpan


Kütahya

Çavdarhisar: Ali Okur

Gediz Eskigediz: Ekrem Taşkesdik

Manisa

Soma: Abdullah Saka

Mersin

Tarsus: Haluk Bozdoğan

Silifke: Mustafa Turgut

Mezitli: Neşet Tarhan

Yenişehir: Abdullah Özyiğit

Mut: Mehmet Saydam

Anamur: Durmuş Deniz

Bozyazı: Yüksel Kır

Muğla

Bodrum: Mehmet Kocadon

Fethiye: Ali Karaca

Marmaris: Muhammet Ali Acar

Seydikemer: İbrahim Ertürk

Muş

Bulanık Sarıpınar: Alaattin Çevik

Malazgirt: Ahmet Kenan Türker

Malazgirt Konakkıran: Tevfik Bülbül

Hasköy: Nedret Paçal

Nevşehir

Ürgüp Ortahisar: Hatice Yavuz

Ordu

Gürgentepe: İsa Yazıcı

Ulubey: Kani Ergün

Osmaniye

Düziçi Böcekli: Doğan Öztürk

Düziçi Ellek: Nurettin Mart

Rize

Merkez: Ayhan Akyüz

Sakarya

Adapazarı: İsmail Kılıç

Pamukova: Hüseyin Eryiğit

Samsun

Atakum: Cemil Deveci

Şanlıurfa

Siverek: Fatih Mehmet Bucak

Birecik: Hüseyin Kıran

Şırnak

Uludere Şenoba: Sabri Babat

Trabzon

Sürmene: Kemal Küçükalli

Van

İpekyolu: Sinan Solmaz

Yozgat

Sorgun Çiğdemli: Hasan Ersoy

Sorgun Doğankent: Ali Erciyas

Sorgun Gülşehri: Nihat Karaman

Boğazlıyan Yamaçlı: Duran Baran

Boğazlıyan Uzunlu: Tekin Becerik

Zonguldak

Ereğli: Halil Posbıyık

Merkez: Ali Uzun















[Haber görseli]

[Haber görseli]

[Haber görseli]

[Haber görseli]

[Haber görseli]

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Hasan Akgün, Hatice Yavuz, Mehmet Ali Özkan, Erkan Aydın