Arşivden çık Sadece arşivdeki haberler görüntüleniyor.
Tümünü göster Favorileriniz görüntüleniyor.
Arşivde herhangi bir kayıt yok. Bu alanda olmasını istediğiniz haberleri daha sonra okumak için kaydettiğiniz haberlerden "arşive ekle" butonuyla ekleyebilirsiniz.
Kayıtlı haber bulunamadı. Daha sonradan okumak istediğiniz haber ve köşe yazılarını cumhuriyet.com.tr 'deki haber ve köşe yazısı sayfalarından buraya ekleyebilirsiniz.
İstanbul seçimleri öncesi tarihi buluşma... İşte soru ve cevaplar Haber görseli İmamoğlu ve Yıldırım arasında yaklaşık 3 saat süren canlı yayın İsmail Küçükkaya’nın moderatörlüğünde Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Mazbatası gasp edilen İstanbul’un seçilmiş belediye başkanı Ekrem İmamoğlu ile AKP’nin adayı Binali Yıldırım’ın katıldığı canlı yayın gergin geçti. İmamoğlu’nun sık sık sözünü kesen Yıldırım, rakibinin ısrarla “oyları kim çaldı” sorusuna yanıt veremedi. Yıldırım topu YSK’ye atarak “Nereden bileyim” dedi. İmamoğlu İstanbul’un kaynaklarının yandaş vakıflara akıtıldığını vurguladı. FETÖ ile mücadele için vakıf ve derneklere yardım yapıldığını söyleyen Yıldırım’ın “Deterjanla yıkayarak mı vakıfların temizliğini tespit edeceğiz?” savunması dikkat çekti. İmamoğlu’nun İBB’deki büyük israfın tespit edildiği Sayıştay raporlarını yayında göstermesi üzerine Yıldırım bu raporları okumadığını söyledi. İmamoğlu, İstanbul’un en büyük sorununun yolsuzluklar, işsizlik ve yoksulluk olduğunu vurgularken, Yıldırım “israf olmadığını” ileri sürdü. İki aday da 23 Haziran’dan sonra aile üyeleriyle birlikte malvarlıklarını açıklama konusunda uzlaştı. İmamoğlu zevkle kabul edeceğini söylerken, ailesinin malvarlığı kamuoyunda tartışılan Yıldırım ise “Her zaman hesap veririz” dedi.
16 Haziran 2019 Pazar
Cumhuriyet E-gazete Abonelerine Özel

Bu sayfada; cumhuriyet.com.tr 'de dilediğiniz haber ve köşe yazılarını kaydedebilir, daha sonra vaktiniz olduğunda okuyabilirsiniz.

Giriş yapmak için Cumhuriyet Arşivi 'ndeki hesabınızı kullanabilirsiniz. Abonelik seçenekleri için tıklayınız.