Köşe Yazısı

A+ A-

Kartal’ın kanadı kırık

18 Ağustos 2019 Pazar

İlk yarıda tek gol Sivasspor’dan gelirken oynanan oyuna fazla gelen bir güzellik yaşandı. Sahada özgüvenini kaybetmiş, gol atması mucizelere kalmış bir Beşiktaş izlerken, sadece 2. bölgede çekingen ama sert mücadele eden Sivasspor, 2. yarıdaki golleriyle farka gitti. Sivas’ta dikkati çeken Mert Hakan, genç Erdoğan ve Emre Kılınç, gelecek için önemli futbolcular olduğunus ortaya koydu. Mert Hakan’ın başarılı oyununu asabi görüntüsüyle ve her pozisyonda hakeme itiraz etme şeklinde sahaya yansıtmasını olumsuz buldum.
Benim için farklı bir maçtı. Bu fark, futbolculuklarında teknik direktörlük yaptığım Rıza Çalımbay ve Abdullah Avcı’nın rakip olmalarından geliyordu. Gönlüm farklı hislerle dolu olsa da kısa sürede Sivasspor’u oluşturan Rıza Çalımbay’la transferdeki yetersizliği nedeniyle adeta kuşa dönen Beşiktaş’ın görüntüleri dikkat çekti.
Hakem Mustafa Öğretmenoğlu, sıkıntılı bir maç yönetti. Son anda Sivasspor, Yatabare’yi kadrosuna katmakla olumlu bir transfer yaptığını kanıtladı. Ancak Beşiktaş’ta gelecek için kadro zafiyetini artıran bir umutsuzluk çabuk atlatılmazsa sezona şimdiden ‘beyaz mendil’ sallanabilir.
İki takımın futbolcuları, gergin ve sert oynayarak maçı tamamlamaya çalışırken, beklediğimiz futbol adına hiç de ışık yakmadı. Hatalar golleri getirdi, karşılıklı kaptırılan toplar da oyunun kalitesini düşürdü. 3-0’lık skor, Sivasspor adına mükemmeldi. Maçın en talihliz oyuncusu, Sivasspor kalecisi Samassa’ydı. Geçici hafıza kaybı yaşayan Samassa’ya geçmiş olsun diliyoruz.

Orman’dan ‘Kangal’ ziya - reti - Sivasspor maçı için şehre gelen Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, kent merkezi yakınlarındaki Meraküm tepesinde bulunan kangal köpeği çiftliğini ziyaret etti. Sivas’a geldiğinde genellikle ziyaret ettiği çiftlikte yetişkin ve yavru kangal köpekleriyle yakından ilgilenen Orman, işletmeciden bilgi aldı. Başkan Orman, Ümraniye Tesisleri’nde de 2 çift kangal köpeklerinin bulunduğunu, Türkiye’nin önemli değerlerinden biri olan bu hayvanları çok sevdiğini ifade etti.

Tümü Adnan Dinçer - Son yazıları

Harakiri 15 Eylül 2019 Paz
Nostalji kaosu ! 11 Eylül 2019 Çar
Oh be! 4 Eylül 2019 Çar

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Fikret Orman, Rıza Çalımbay