Köşe Yazısı

A+ A-

Kolay kazandı

24 Ağustos 2019 Cumartesi

Karius, Lens ve Oğuzhan değişikliğiyle taraftarının önünde Beşiktaş, ilk yarıda Göztepe kadar yavaştı. Oyunu çeviren belki de Caner’in sol kanattan getirdiği ortalar ve pozisyonlar oldu. Yine de 2 şutu direkten dönen Siyah-Beyazlılar, ilk yarının son dakikasında Güven’le bulduğu sürpriz golle ikinci 45 dakikaya özgüvenle girdi.
Göztepe, 2. yarıya Halil’le başlasa da temkinli Beşiktaş, daha ustaydı. Caner’in dışında Ljajic, 3. golü atınca Siyah-Beyazlılara tribün desteği daha da arttı. Bu farklı galibiyet, Beşiktaş açısından geçen haftayı unuttursa da gelecek için eksikliklerin olduğunu gösterdi.
Boyd, oyunda kaldğı sürede çok etkisizdi; 61. dakikada N’Koudou’yla yer değiştirdi. Bu oyuncu, attğı deparlarla Beşiktaş için iyi transfer olarak dikkat çekti. Dripling ve hareketliliği, takıma gol sorununu çözecek bir avantaj sağlayabilir.
Göztepe iyi değil. Çok ağır oynuyor ve rakibi yıpratmadan maç kazanmayı düşünüyorsa, geçen sezonun son haftasındaki ligde kalma şansını yakalayamayabilir. Çok erken olmasına karşın 2. haftada izlediğimiz Beşiktaş ve Göztepe’nin tablosu bu. Şahsen futbol adına şikâyetçi olduğum görüntü, düşük tempolu oyunun başlangıç için takımlara yakışmadığıdır.

Tümü Adnan Dinçer - Son yazıları

Harakiri 15 Eylül 2019 Paz
Nostalji kaosu ! 11 Eylül 2019 Çar
Oh be! 4 Eylül 2019 Çar