AKP'li Bursa Belediye Başkanı Aktaş'tan 'Amedspor' açıklaması: Yanlış baştan yapıldı

AKP'li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş, Bursaspor-Amedspor maçında yaşanan saldırılara ilişkin "Maçın sıkıntılı olacağı belliydi, iki takımın karşı karşıya gelmesi yanlıştı'' açıklaması yaptı.

Yayınlanma: 06.03.2023 - 13:22
AKP'li Bursa Belediye Başkanı Aktaş'tan 'Amedspor' açıklaması: Yanlış baştan yapıldı
Abone Ol google-news

Dün Bursaspor deplasmanında Amedspor oyuncularına ve yöneticilerine yönelik saldırılar düzenlenmiş ve Bursaspor tribünlerinde faili meçhul cinayetlerle anılan “Beyaz Toros" ve "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'ın fotoğrafları bulunan pankartlar açılmıştı. 

Dün yaşanan olaylara ilişkin konuşan AKP'li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Maçın sıkıntılı olacağı belliydi, iki takımın karşı karşıya gelmesi yanlıştı” yorumunu yaptı.

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı’ya konuşan Aktaş, “İnfluenza pozitif çıktığım için gidemedim, hastayım evde dinleniyorum. Fakat maalesef bu yaşanan olaylar beni şaşırtmadı. Yanlış anlamayın, olayları normalleştirdiğim ya da küçümsediğim için söylemiyorum. Bu maçın problemli olacağını öngördüğüm için söylüyorum” dedi.

Aktaş sözlerine şöyle devam etti:

Bakın zaten geçen eylülde bu iki takımın Diyarbakır’daki karşılaşması çok çirkin olaylara sahne olmuştu. Diyarbakır’da olunca çok fazla yansımıyor halbuki orada da provokatif posterler açılmış, gerginlik yaşanmıştı. Biz çok uyardık, bu iki takım karşı karşıya gelmesin dedik. Yanlış baştan yapıldı. Sonuçta 3-5 kendini bilmezin yaptığı yanlış 5 milyonluk Bursamıza mal edilmemeli. Böyle olaylarla bu güzel şehrin isminin yan yana gelmesini üzüntüyle karşılıyorum.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon