AKP'li Elif Şahin'den 'başörtülüler' paylaşımı: Erdoğan'a vefa borcunuz var

AKP İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi Elif Şahin, "Hiçbir örtülünün Erdoğan'a örtü serbestisinden ötürü ömürlük bir aidiyet borcu yok" diyen bir sosyal medya kullanıcısına "Size bu ev zencisi olma lüksünü sunan Erdoğan’a, konunun muhatabı olarak vefa borcunuz vardır" diye yanıt verdi.

Yayınlanma: 06.03.2023 - 12:37
AKP'li Elif Şahin'den 'başörtülüler' paylaşımı: Erdoğan'a vefa borcunuz var
Abone Ol google-news

AKP'nin türban serbestisini anayasal güvenceye almayı amaçlayan teklifinin deprem felaketinin ardından AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isteğiyle geri çekildiği iddia edilmişti. Öte yandan partinin İstanbul yönetiminden konuyu seçimle ilişkilendiren bir çıkış geldi. 

AKP İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi Elif Şahin, "başörtülü kadınların AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a vefa borcunun olduğunu" öne sürdü. 

Twitter'da bir kadın kullanıcısı, konuya ilişkin "Hiçbir örtülünün Erdoğan'a örtü serbestisinden ötürü ömürlük bir aidiyet borcu yok. Serbesti bize bahşedilmiş bir lütuf değil, temel insan hakkımızın iadesi idi. Adaletle hükmekmekle mükellef her iktidarın milletinme olan borcu bu düzenleme. Boynumuza bağlanmış ip değil" ifadelerini kullandığı bir paylaşım yaptı. 

AKP'li Elif Şahin ise ilgili tweet'in görselini paylaşıp şöyle yazdı:

"Sadece insan olmaktan doğan hakları dahi müesses nizamdan büyük bi mücadeleyle alan, bu hakkı engelleyenleri bugün helalleşmek zorunda bırakacak siyasi atmosferi imar eden ve size bu ev zencisi olma lüksünü sunan Erdoğan’a, konunun muhatabı olarak vefa borcunuz vardır. Olmalıdır."

AKP İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi Elif Şahin, hakkında AKP içerisinde "Pelikan" diye bilinen ekibin merkezi olduğu yönünde birçok haber ve iddia yazılıp çizilen Boğaziçi Küresel Merkezi'nde Uluslarası İlişkiler Uzmanı olarak görev yapıyordu. 


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler