BTP lideri Hüseyin Baş: Siyasi yasaklı hale gelmem isteniyor

BTP lideri Hüseyin Baş'a eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ hakkındaki sözleri nedeniyle açılan davada ilk duruşma görüldü. Savcı duruşmada Baş için ceza istedi. Baş ise "Siyasi yasaklı hale gelmem isteniyor ama ben kimseye hakaret etmedim" dedi.

Yayınlanma: 16.01.2024 - 15:05
BTP lideri Hüseyin Baş: Siyasi yasaklı hale gelmem isteniyor
Abone Ol google-news

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş için, 2022 yılında yaptığı bir konuşmada dönemin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a hakaret ettiği iddiasıyla açılan davanın adresi Başkent Ankara oldu.

71. Asliye Ceza Mahkemesindeki ilk duruşmaya BTP lideri Hüseyin Baş da katıldı.

Duruşmada savcı, BTP liderine ceza istedi.

“SİYASİ YASAKLI HALE GELMEM İSTENİYOR”

Duruşma sonrası sosyal medya hesabından açıklama yapan Hüseyin Baş; “Savcılık makamı cezamızı talep etti, savunma için süre istedik, ikinci duruşmada karar verilecek. Tekrar ediyorum; siyasi yasaklı hale gelmem isteniyor ama ben kimseye hakaret etmedim ve bunu herkes biliyor…” dedi.

Hüseyin Baş bir diğer paylaşımında ise, “Bugün salı, meclis grup toplantıları günü. Mecliste oylamaya katılmaya bile tenezzül etmeyenler grup toplantısı yaparken biz adliyede savunma yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Hüseyin Baş ne demişti?

Hüseyin Baş'a açılan davanın gerekçesini BTP Liderinin 29 Ocak 2022’de Trabzon’da benim belgeselinin 3. Bölümü galası için düzenlenen programda yaptığı konuşmada, Bekir Bozdağ’ın Adalet Bakanı yapılmasıyla ilgili kullandığı ifadeler oluşturuyor. 

Hüseyin Baş o tarihte yaptığı konuşmada “Adalet Bakanımız değişmiş. Kim geldi yerine? Bekir Bozdağ. Peki, Bekir Bozdağ ne zaman görevden alındı? 15 Temmuz'dan sonra. Görevden alındığında hepimiz şunu demedik mi? Bu adam FETÖ'nün faaliyetlerine yakın bir kişi olduğu için herhalde görevden alındı, maksat buydu herhalde. Yerine kim geldi? Bugün en son Abdülhamit Gül vardı. Abdülhamit Gül'ü görevden alıp şimdi tekrar Bekir Bozdağ'ı göreve getirdiler. Bunun iki açıklaması olabilir. Ya siz Bekir Bozdağ'a yanlış yaptınız, bu adamın FETÖ ile hiçbir alakası yoktu, ya da şu anlamı vardır; sen bugün tekrar FETÖ'yle bağlarını güçlendiriyorsun” demişti. 


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler