Cezaevinden çıkan Sedat Şahin'den Bahçeli’ye ziyaret

Suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle 8 yıldır cezaevinde bulunan Sedat Şahin, tahliye olduktan sonra MHP lideri Devlet Bahçeli'yi makamında ziyaret etti.

Yayınlanma: 22.07.2023 - 20:43
Cezaevinden çıkan Sedat Şahin'den Bahçeli’ye ziyaret
Abone Ol google-news

Suç örgütü lideri olmakla suçlanan Sedat Şahin, 8 yıl sonra tahliye oldu. Önceki gün cezaevinden çıkan Şahin, bugün ayağının tozuyla MHP lideri Devlet Bahçeli’yi ziyarete gitti.

Ziyaret haberini MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın sosyal medyadan paylaştı. Yalçın, paylaşımına “Sedat Şahin kardeşimiz genel başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’yi ziyaret etti” notunu düştü.

SEDAT ŞAHİN KİMDİR?

Samsun’un Bafra ilçesinden olan Sedat Şahin’in, Kısmetim 1 ve Luck S’deki uyuşturucunun sahiplerinden olduğu öne sürülen Osman Ayanoğlu’nun korumalığını yaptığı iddia edilmişti. İsmi ilk olarak 1993 yılında, Çağlayan’da bir arabanın içinde vurulan yakın adamları Cihan Kaplan ve Esabil Karataş’a yönelik suikastten sorumlu tuttuğu Hacı Çapan’ın öldürülmesi ile ünlendi. Gerçek adı Mehmet Nafi Çapan olan Hacı Çapan, 1996 yılından hastaneden taburcu olduğunda vurularak öldürülmüştü.

Suç örgütü kurmak ve yönetmek suçundan yargılanırken, 2011 yılında tutuklulukta 5 yılı aştığı gerekçesiyle cezaevinden tahliye edilen Sedat Şahin 9 Ekim 2012’de bir kez daha gözaltına alınmış ve tutuklanmıştı. Hakkında çete kurmak ve yönetmek iddiasıyla yeni bir dava açılan Sedat Şahin, tutuklu kaldığı süre göz önünde bulundurularak 2014'ün Nisan ayında bir kez daha tahliye edilmişti.

"Şahinler" ve "Sarallar" grupları arasındaki çatışmalara ilişkin davada, 17'si tutuklu 74 kişi yargılanıyordu. Davanın 3 Kasım 2017'de Silivri Cezaevi'nde görülen duruşmasında tahliye edilen Şahin, hemen ardından başka bir soruşturma nedeniyle gözaltına alınarak, "suç örgütü lideri yöneticisi" suçundan tekrar tutuklanmıştı.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon