Davut Güloğlu milletvekili seçildi mi? 14 Mayıs 2023 seçimlerinde Davut Güloğlu milletvekili oldu mu? Davut Güloğlu kaç oy aldı?

14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçim sonuçları belli oldu. Partilerin hangi illerde ne kadar milletvekili adayı çıkardığı açıklandı. Yeniden Refah Partisi'nden İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı olan sanatçı Davut Güloğlu'nun milletvekili seçilip seçilmediği merak ediliyor. Peki, Davut Güloğlu milletvekili seçildi mi? 14 Mayıs 2023 seçimlerinde Davut Güloğlu milletvekili oldu mu? Davut Güloğlu kaç oy aldı?

Yayınlanma: 15.05.2023 - 13:31
Davut Güloğlu milletvekili seçildi mi? 14 Mayıs 2023 seçimlerinde Davut Güloğlu milletvekili oldu mu? Davut Güloğlu kaç oy aldı?
Abone Ol google-news

AKP'nin 266, CHP'nin 169, MHP'nin 50, İYİ Parti'nin 44, Yeşil Sol Parti'nin 62, Yeniden Refah Partisi 5 ve TİP 4 milletvekili adayı çıkardı. Yurttaşlar, Yeniden Refah Partisi adayı Davut Güloğlu'nun milletvekili seçildi mi sorusu merak edildi. Peki, Davut Güloğlu milletvekili seçildi mi? 14 Mayıs 2023 seçimlerinde Davut Güloğlu milletvekili oldu mu? Davut Güloğlu kaç oy aldı? İşte ayrıntılar...

DAVUT GÜLOĞLU MİLLETVEKİLİ SEÇİLDİ Mİ?

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimleri'nde Yeniden Refah Partisi'nin İstanbul Milletvekili adayı olan Davut Güloğlu yeterli oy alamadığı için milletvekili seçilemedi. Necmettin Erbakan'ın oğlu ve Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Muhammed Ali Fatih Erbakan İstanbul 1. Bölge milletvekili seçildi.

YENİDEN REFAH PARTİSİ MİLLETVEKİLLERİ 2023

1. MEHMET AŞILA - Koceli

2. ALİ YÜKSEL- Konya

3. SUAT PAMUKÇU - İstanbul

4. MUHAMMED ALİ FATİH ERBAKAN - İstanbul

5. DOĞAN BEKİN - İstanbul

DAVUT GÜLOĞLU KİMDİR?

Davut Güloğlu, 1 Ocak 1972 tarihinde Rize'nin Yenigüzel ilçesinde dünyaya geldi. 11 çocuklu bir ailenin yedinci çocuğudur. Babası Çaykur'da memur, annesi ev hanımı idi. Çocukluğu Rize'de geçti. 13 yaşında iken annesini, 14 yaşında iken babasını kaybetti. Lise eğitimini yarıda bıraktı. Altı yıl Rize'nin amatör futbol kulüplerinde futbol oynadı.

1991 yılında İstanbul'a yerleşerek ailesinin işleri ile ilgilendi, marketçilik yaptı. Bu dönemde Arif Sağ'ın açtığı müzik kurslarına katılan ve beste yapmaya başlayan Güloğlu, marketinin iflas etmesi üzerine düğün salonlarında şarkıcılık yaptı. 

Sanatçı 1998 yılında 'Sarılsam da Olmayi Darılsam da Olmayi' adlı albümü çıkardı. Bu albümü ile ilgili olarak "ben beni yansıtamadım" sözleriyle memnuniyetsizliğini ifade etti.

2001 yılının Ocak ayında 'Nurcanım' adlı albümü çıkardı. Çok ilgi gören ve Güloğlu'nu meşhur eden bu albümün korsan satışlarla birlikte yaklaşık 2 - 2,5 milyona yakın kopya sattığı düşünülür. Güloğlu, Nurcanım şarkısı ile dönemin cumhurbaşkanının dikkati çekmiş ve yapımcısı Şahin Özer, kendisini Ahmet Necdet Sezer'in bizzat arayıp "ülkenin bulunduğu bu ortamda bu neşeli şarkı ile moralleri yükselttiniz" dediğini ifade etmiştir.

2003 yılının Mayıs ayında 'Katula Katula' adlı albümü çıkardı. Bu albüm ile kendi albüm satış rekorunu kıran Davut Güloğlu, 'Karadeniz'in Ricky Martini' olarak anıldı. Albüm, Türkiye dışında Avrupa'da Türklerin yoğun olduğu bölgelerde ilgi gördü. Aynı yıl albümünde bulunan Nez ile düet yaptığı Yalan Mı? isimli şarkısını single olarak piyasaya sürdü.

2004 yılında 'Dur Orda Dur' teklisini, bir yıl sonra 'Çat Çat', 2007'de 'Kapak Olsun', 2009'da 'Kopalım Bari', 2012 yılında 'Seni Seni' albümlerini çıkardı.

17 Eylül 2006 tarihinde yayımlanmaya başlayan 'Sev Kardeşim' adlı dizide Hande Ataizi ile başrolü paylaştı. 2011'de Kanaltürk televizyonunda 'Hayata Gülerken' adlı sabah kuşağı programında Ece Erken ile birlikte sunuculuk yaptı.

Altı yıl aradan sonra 2018'de Hayat Devam Ediyor adlı albümü, 2020'de Çareler de Çaresiz adlı teklisi piyasaya çıktı.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler