Halil Konakcı yine şaşırtmadı: TİP'li Sera Kadıgil'i hedef gösterdi

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, kız okulları açılması yönünde açıklamalarda bulunmuştu. Kamuoyunda tepki çeken bu açıklamaların ardından TİP Milletvekili Sera Kadıgil Cumhuriyet TV'de yaptığı konuşmada, “Laik cumhuriyetle, kadınlar üzerinden hesaplaşmaya çalışıyorlar” ifadelerini kullanmıştı. Daha önce birçok ismi ve sanatçıyı hedef gösteren imam Halil Konakcı ise hakaretler ederek Kadıgil'i hedef aldı.

Yayınlanma: 23.07.2023 - 09:44
Abone Ol google-news

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yaptığı bir açıklamada kız okulları açılması yönünde görüş bildirdi. Sözleri kısa sürede kamuoyunda büyük tepki toplayan Tekin'e bir tepki de TİP Milletvekili Sera Kadıgil'den geldi.

Kadıgil, Cumhuriyet TV'de yaptığı açıklamada, "Laik cumhuriyetle, kadınlar üzerinden hesaplaşılmaya çalışıyorlar" ifadelerini kullandı. Gazeteci Deniz Gez, imam Halil Konakcı'nın Kadıgil'i hedef aldığı açıklamaları kişisel sosyal medya hesabından paylaştı.

"BAŞI EZİLMİŞ KUYRUĞU SALLANAN YILAN GİBİSİNİZ"

Konakcı'nın Kadıgil'i hedef aldığı konuşma şu şekilde:

"Devletin bakanı vatandaşın istek ve arzusuna göre bir şey söylüyor. Bizim bütün Kemalistler ayağa kalkıyor. Olamazmış, gericilikmiş bu. Hele bir kadın var TİP'li mi tipsiz mi sabah akşam müslümanlara saldırıyor. Gerici ve yobazlar istediği için diyor bu ülkede kız okulu açılmayacak diyor. Yüzde bir milyonda bir oyu bile yok. Kız okulunun sana ne zararı var ulan. Başka şeyler söylemek istiyorum da inşallah o günler de gelecek. O okullar açılacak, TİP'liler tipsizler, tüylüler tüysüzler ne varsanız, putperestler tapınakçılar ne yaparsanız yapın Kadir Mısıroğlu'nun dediği gibi başı ezilmiş kuyruğu sallanan yılan gibisiniz. Çırpınsanız da artık olmayacak. Başaramayacaksınız. Müslümanlar ve İslam bu topraklarda hem de sizin tahmininizden çok daha kısa zamanda galip gelecek."

NE OLMUŞTU?

İmam Halil Konakcı daha önce de Bursa’da Mihraplı Camisi’nde verdiği vaazda Sezen Aksu’yu hedef alıp hilafet çağrısı yapmıştı. Konakcı, "O sahip olsaydı başımızda, o makam hala başımızda olsaydı ne başörtüsüne ne çarşafa ne sarığa ne minareye ne ezana kimse konuşamazdı. Biz o makamı geri istiyoruz arkadaş. İslâm adına istiyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

Konakcı ardından kadın-erkek eşitliğine karşı skandal ifadeler kullanmıştı. Konakcı, "Bak sokaklar ne hale geldi! Kasap dükkanı gibi. Et görmekten içimiz dışımıza çıkıyor artık. 100 yıl önce dedelerimizin yatak odasında görmediği kıyafetleri biz çarşıda pazarda plajda görüyoruz. Bu kadınların başında yok mu adamları abileri babaları kocaları? Tamam ateistsin, imanın zayıf… Ya hiç kıskanmıyorsun lan?" demişti. Yargı, Konakcı'nın kadınları hedef alan bu açıklamasını ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirerek takipsizlik vermişti.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler