MHP'den Abdulkadir Selvi'ye: 'Tek çare Silivri'ye göndermek'

MHP Sosyal Medya Sorumlusu Hüseyin Özkan, Osman Kavala'nın yargılanmasıyla ilgili son gelişmenin ardından AKP'ye yakınlığıyla bilinen Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi için "Tek çare Silivri'ye göndermek" dedi.

Yayınlanma: 15.05.2024 - 17:48
MHP'den Abdulkadir Selvi'ye: 'Tek çare Silivri'ye göndermek'
Abone Ol google-news

Gezi Davası sanıklarından Osman Kavala'nın yeniden yargılanma talebinin reddedilmesi sonrası MHP cephesi, Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi'ye hapis yolunu gösterdi.

MHP Sosyal Medya Sorumlusu Hüseyin Özkan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Osman Kavala’nın yeniden yargılanma talebi reddolunduğuna göre, geriye tek bir çare kalıyor Selvi’yi Silivri’ye göndermek!" dedi.

İşte Özkan'ın o paylaşımı: 

İktidara yakınlığıyla bilinen Abdülkadir Selvi, son dönemde köşesinde Osman Kavala'nın cezaevinde tutulmasının doğru olmadığını belirttiği ve 'yeniden yargılanma" formulünden bahsettiği yazıları nedeniyle Cumhur İttifakı'nda özellikle MHP kanadından sert tepki görüyordu.

TERKOĞLU, TEPKİ GÖSTERDİ: TERÖR, KORKU VE YILDIRMA DEMEKTİR

Öte yandan gazetemiz yazarı Barış Terkoğlu, Özkan'ın paylaşımına tepki gösterdi. Terkoğlu, X (Twitter) hesabında şu mesajı paylaştı:

"Lafı hiç eğip bükmeden söyleyeyim: MHP yönetimi tarafından sürekli tutuklanmakla tehdit edilmesine karşı Abdulkadir Selvi'nin yanındayım. Görüş farklılığımızın bu noktada bir önemi yok. Terör, korku ve yıldırma demektir. Terörün amacı bir milleti ya da onun bir bölümünü korkutmaktır. Terörü silah değil, korkudan korkmayanlar yener. En küçük eleştiriye hakaret davası açan savcılar kafasını kuma gömmeye devam etsin. Biz onların yerine de korkmamaya devam ederiz."


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler