Teleferik davasında tahliye edilen Mesut Kocagöz cezaevinden çıktı: İlk sözleri 'özgürlük' oldu

Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, hakkında tahliye kararı verilmesinden 2 saat sonra, saat 19.00 sıralarında tutuklu bulunduğu Döşemealtı L Tipi Kapalı Cezaevinden çıktı. Takım elbiseli olduğu ve zayıfladığı dikkat çeken Kocagöz, "Özgürlük çok güzel bir şey. Havadan da sudan da güzel. Özgürlüğüme kavuştuğum için çok mutluyum" dedi.

Yayınlanma: 11.06.2024 - 19:52
Abone Ol google-news

Antalya’da teleferik kazası davasının ilk duruşmasında tahliye edilen Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün cezaevinden çıktıktan sonraki ilk sözleri, "Özgürlük çok önemli, havadan sudan bile önemli. Herkes özgür olsun" oldu.

Antalya’da 1 kişinin öldüğü, 7 kişinin yaralandığı teleferik kazasına ilişkin Kepez Belediye Başkanı CHP’li Mesut Kocagöz’ün de aralarında olduğu 5’i tutuklu 12 sanığın yargılanmasına, 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.

Mahkeme tutuksuz sanık Suphi Kaplan’ın tutukluluğuna karar verirken, Serkan Yellice, Okan Erol, Ahmet Buğra Samsunlu ve Serdar Tezcan’ın da tutukluluğunun devamına karar verdi.

Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün yurt dışına çıkış yasağı ile tutuksuz yargılanmasına karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı eksiklerin giderilmesi için ileri bir tarihe erteledi.

"ÖZGÜRLÜK HAVADAN, SUDAN BİLE ÖNEMLİ"

Tahliye kararı sonrası Mesut Kocagöz tutuklu bulunduğu Döşemealtı L Tipi Cezaevi’nden saat 19.00’da çıkış yaptı. Burada partililer ve belediye personelleri tarafından karşılanan Kocagöz’e sevgi gösterisi yoğun oldu.

Araçtan inen Mesut Kocagöz’ün ilk sözleri, "Özgürlük çok önemli, havadan sudan bile önemli. Herkes özgür olsun" oldu.

Kocagöz ardından konvoy eşliğinde başkanlığını yaptığı Kepez Belediyesine geçti.

BEYAZ GÜVERCİN UÇURDU

Teleferik kazası soruşturmasında tutuklanan ve 57 gün gün sonra bugün tahliye edilen Mesut Kocagöz, beraberindekilerle birlikte Kepez Belediyesi önünde vatandaşlarla bir araya geldi. Burada beyaz güvercin uçuran Kocagöz, “Özgürlük hava gibi su gibi çok kıymetli” dedi.

Kocagöz, “Ayrılık bitti, biz merhamet dilemedik, adalet diledik. Hakim bey ülkede adalet olduğunu gösterdi. Biz bu yola insanlara hizmet etmek için çıktık. Kazada sabaha kadar kriz yönettim. Orada olmasam belki de akıllarına gelmeyecektim” diye konuştu.

CEZAEVİNDE YAZDIĞI ŞİİRİ OKUDU

Çok yorgun olduğunu ve bu nedenle uzun bir konuşma yapamayacağını belirten Kocagöz, cezaevindeyken yazdığı bir şiiri okudu. Kocagöz, “Çaresizlik içerisinde çare arıyorsan, adalet içerisinde adaletsizlik yaşıyorsan, dışarıdaki sevdiklerin sana kavuşamıyorsa, sen onlara kavuşamıyorsan, bittin be arkadaş. İşte geldim. Hiç kimseyi incitmeden geldim. Ne ezen ne ezilen akça bir düzen için geldim” dedi.

‘CEZAEVİNE GİTTİĞİMİZDE O BİZİ TESELLİ ETTİ’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Zeybek de yaptığı konuşmada tahliye kararının ardından mutlu olduklarını belirterek, “57 gün sonra Mesut başkan layık olduğu belediye önündeyse şükranlarımızı sunuyorum. Mesut başkanı görmek için cezaevine gittiğimizde o bize teselli verdi. Seninle Kepez daha güzel, daha uzun yıllar yaşayacak. Başkanımız layık olduğu yerde, gözünüz aydın olsun Antalya” ifadesini kullandı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de artık Antalya için hizmet vakti olduğunu ve tahliye kararının yerinde olduğunu söyledi.

Kepez Belediyesi önünde toplanan kalabalık arasında CHP Antalya milletvekilleri, CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, ilçe belediye başkanları da Kocagöz’ü yalnız bırakmadı. Kocagöz konuşmasının ardından belediye binasına geçerek toplantı yaptı.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon