AKP Sözcüsü Ömer Çelik'ten Bursaspor-Amedspor maçında açılan pankartlara ilişkin açıklama

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, TFF 2. Lig Beyaz Grup 25. haftasında Bursapor ile Amedspor arasında oynanan karşılaşmadaki yaşanan olaylar hakkında, "Sporda ve her alanda şiddet ve nefret en güçlü şekilde dışlanmalıdır. Bu provokasyonu yapanları şiddetle kınıyoruz" dedi.

Yayınlanma: 05.03.2023 - 17:07
AKP Sözcüsü Ömer Çelik'ten Bursaspor-Amedspor maçında açılan pankartlara ilişkin açıklama
Abone Ol google-news

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Bursaspor-Amedspor maçında açılan pankartlara ilişkin, "Spora ve sporun ruhuna aykırı provokatif girişimlere hiçbir surette müsaade edilmeyecektir" ifadesini kullandı.

Ömer Çelik

Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, sporda ve her alanda şiddet ve nefretin en güçlü şekilde dışlanması gerektiğini belirtti.

Bursa'da oynanan futbol maçında tribünlerde açılan, sporun ruhuna aykırı görsellerin kabul edilemeyeceğini vurgulayan Çelik, şunları kaydetti:

"Bu görseller hiçbir futbol kulübümüze ve hiçbir takımımızın taraftarlarına mal edilemez. Bu provokasyonu yapanları şiddetle kınıyoruz. Spora ve sporun ruhuna aykırı provokatif girişimlere hiçbir surette müsaade edilmeyecektir. Bu olayın her yönüyle araştırılması için gereken soruşturma başlatılmıştır."


İlgili Haberler