Emre Belözoğlu'ndan tepki çeken sözlere yanıt

Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, UEFA Avrupa Konferans Ligi son 16 turunda oynayacağı Gent maçı öncesi açıklamalarda bulundu. Belözoğlu, kamuoyu tarafından tepki çeken 'Benim tertemiz bir annem var, babamdan başka kimseyle tanışmamış' sözlerine açıklık getirdi.

Yayınlanma: 14.03.2023 - 18:45
Emre Belözoğlu'ndan tepki çeken sözlere yanıt
Abone Ol google-news

UEFA Avrupa Konferans Ligi'nde Gent ile karşılaşacak Başakşehir'de teknik direktör Emre Belözoğlu, basın toplantısında açıklamada bulundu.

Karşılaşmaya ilişkin görüşlerini aktaran Belözoğlu, çok tartışılan 'Benim tertemiz bir annem var, babamdan başka kimseyle tanışmamış' sözlerine de açıklık getirdi.

Açıklamasına Gent maçı ile başlayan Belözoğlu, "Adnan Januzaj dışında hiçbir oyuncumuzun Avrupa'da çeyrek finalleri yok. İlk defa böyle bir maça çıkacak oyuncu grubum. Kulübüm de böyle bir maça çıkacak. Bizim adımıza belki tarihimizin en önemli maçını oynayacağız. İyi hazırlandığımızı düşünüyorum. Bazı sakat oyuncularımız ama biz elimizden geldiğince bu maça hazırlandık. Yarın inşallah ülkemize çeyrek final getirmek istiyoruz" dedi.

Emre Belözoğlu

TEPKİ ÇEKEN SÖZLERE YANIT

Beşiktaş maçından sonra yaptığı açıklamalarla ilgili konuşan genç teknik direktör, "Hala çok sakin değilim. Konuşulması gerekenin, 2 tane kızımın ve hanımımın 20 metre ötesinde 35-40 dakika bana değil, anneme ve eşime yapılan hakaretler üzerinden değerlendirilmesi gerekiyor. Benim kendi eşim ve annem hakkında söylediğim konuların bir anda tüm kadınların geçmiş ilişkilerine geliyor olmasını anlamlandıramıyorum. Beşiktaş'ın çok güzel bir mottosu var; "Şerefinle oyna, hakkınla kazan" diyen. Benim atfettiğim şeref, o şerefti. 2 tane kızım orada ve eşim orada, onlara yapılan hakaretler, kadına şiddet olmuyor mu? Gerçekçi olmak lazım, konuştuğumuz zaman karnımızdan değil, kalbimizden konuşmamız lazım. Hissetmediğim bir duygunun hiç kimseye hesabını vermem. Bir tek Allah'a veririm" diye konuştu.

"YAKIŞMIYOR"

Emre Belözoğlu, son olarak, "Bir kadının ya da bir adamın geçmişinde yaşadığı ilişkileri şerefine ya da şerefsizliğini belirleyecek bir kriter midir? Beni bununla suçlamak... Hiç üzerime alacağım şeyler değil. Çok önemli bir maç öncesinde konuşmak da istemiyorum. Benim annemle, eşimi örneklendirdiğim konu nasıl insanların geçmişte yaşadığı ilişkilere bağlandı? Kuramıyorum bu bağlantıyı. Sokakta bir kadın bu haberi açtığında doğaldır benimle alakalı fikirlerinin bu şekilde olması. Ama sürecin nasıl buraya geldiğine bir bakalım. Benim eşimin, çocuklarımın uğradığı hakaretleri düşündüğümüzde, hiç kimse kendi geçmediği yollardan, takılmadığı taşlar üzerinden değerlendirmeler yapmayı bırakmamalı. Vicdan terazisini bırakmamalı. Yakışmıyor" sözlerini kullandı.


İlgili Haberler