Fenerbahçe'den Türkiye Basketbol Federasyonu'na kural hatası başvurusu!

Kadınlar Basketbol Ligi'nin ilk haftasında deplasmanda karşılaştığı ÇBK Mersin'e mağlup olan Fenerbahçe Alagöz Holding, karşılaşmada kural hatası yapıldığı gerekçesiyle Türkiye Basketbol Federasyonu'na (TBF) başvuruda bulundu.

Yayınlanma: 14.09.2023 - 14:33
Fenerbahçe'den Türkiye Basketbol Federasyonu'na kural hatası başvurusu!
Abone Ol google-news

Fenerbahçe Kulübü, ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin ilk haftasında Fenerbahçe Alagöz Holding'in ÇBK Mersin ile oynadığı karşılaşmada kural hatası yapıldığı iddiasıyla TBF'ye itirazda bulunduğunu açıkladı.

Kulüpten yapılan açıklamada, "ÇBK Mersin takımının, TBF'nin Sözleşmeli Basketbol Ligleri Yönetim Esasları Talimatı 78.1 maddesi gereğince 'takımlar resmi müsabaka kadrolarında ülkemiz ümit, genç veya yıldız takımlarından yetişmiş olan en az 7 sözleşmeli basketbolcuya yer vermek zorundadır. Bu yedi sözleşmeli basketbolcudan en az birisinin 22 yaş veya altındaki bir basketbolcu olması zorunludur.' kuralı doğrultusunda 22 yaş altı bir oyuncuya kadrosunda yer vermemesi nedeniyle kural hatası yaptığı tespit edilmiş, gerekli itirazlar derhal yapılmıştır. Süreci yakından takip eden kulübümüz, gereken prosedürleri yerine getirerek bu durum ile ilgili Türkiye Basketbol Federasyonuna başvuruda bulunmuştur" denildi.

Fenerbahçe Alagöz Holding, deplasmanda karşılaştığı ÇBK Mersin'e 76-74 mağlup olmuştu. 


İlgili Haberler