Mehmet Büyükekşi'den EURO 2032 sözleri: 'Şampiyonluk için temelleri birlikte atıyoruz'

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi sponsorluk anlaşmasında açıklamalarda bulundu. Türkiye ve İtalya'nın ev sahipliğinde düzenlenecek 2032 Avrupa Şampiyonası'nda hedefin şampiyonluk olduğunu söyleyen Büyükekşi, "Şampiyonluk için de geleceğin en genç ve değerli milli takımlarından birisinin temellerini hep birlikte atıyoruz" dedi.

Yayınlanma: 21.05.2024 - 17:39
Mehmet Büyükekşi'den EURO 2032 sözleri: 'Şampiyonluk için temelleri birlikte atıyoruz'
Abone Ol google-news

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Riva Tesisleri'nde gerçekleştirilen sponsorluk tanıtımına TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Sürat Kargo Genel Müdürü Cem Oğuz, TFF Başkan Vekili Alkın Kalkavan ve A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella katıldı.

"EV SAHİBİ GİBİ OYNAYACAĞIZ"

İmza töreninde açıklama yapan Mehmet Büyükekşi, "A Milli Kadın Futbol Takımı'mızın sponsoru Sürat Kargo bugün de 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na tarihinde ilk kez eleme grubunu lider olarak tamamlayıp, katılma hakkını kazanan Avrupa'nın en genç milli takımı olan A Milli Futbol Takımımıza sponsor oluyor" diye konuştu.

Sponsorları iş ortağı olarak gördüklerine dikkati çeken Büyükekşi, "Ortaklarımıza daima elimizden gelen her türlü desteği veriyoruz. Sürat Kargo'nun özellikle UEFA sıralamasında yükselişe geçen Türk Milli Takımı'na sponsor olması son derece değerli ve anlamlı. Biliyorsunuz önümüzdeki ay Almanya'da düzenlenecek olan Avrupa Futbol Şampiyonası'na tüm Avrupa'dan Türk vatandaşları yoğun bir ilgi gösterecek. Sanki ev sahibi gibi Almanya'da maçlarımıza çıkacağız çünkü 4 milyon Türk Almanya'da yaşıyor" ifadelerini kullandı.

"HEDEF EURO32'DE ŞAMPİYONLUK"

Teknik direktör Montella göreve geldikten sonra A Milli Futbol Takımı'nın FIFA ve UEFA sıralamasında yükselişe geçtiğini vurgulayan Büyükekşi, "A Milli Futbol Takımı'mız inşallah Avrupa Şampiyonası'nda da yükselişine devam edecek, buna inancımız tam. A Milli Takımdan sorumlu yönetim kurulu üyelerimiz, teknik direktörümüz Montella ve teknik ekibimizle birlikte mili oyuncularımızı yakından takip ediyorlar, onların gelişimlerini yakından izliyorlar. Milli takımımızın Avrupa Şampiyonası'na en iyi şekilde hazırlanması için biz de elimizden gelen her türlü tedbirleri aldık, almaya da devam ediyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

2032 yılında Türkiye'nin İtalya ile birlikte ev sahipliği yapacağı Avrupa Futbol Şampiyonası'na da değinen Mehmet Büyükekşi, "2032'de hedefimiz Avrupa şampiyonu olabilmek. Onun için de geleceğin en genç ve değerli milli takımlarından birisinin temellerini hep birlikte atıyoruz" şeklinde konuştu.


İlgili Haberler