Beşiktaş, Rafa Silva'yı resmen duyurdu

Beşiktaş, Benfica ile sözleşmesi sona eren Rafa Silva ile görüşmelere başlandığını KAP'a bildirdi.

Yayınlanma: 25.06.2024 - 17:03
Beşiktaş, Rafa Silva'yı resmen duyurdu
Abone Ol google-news

Beşiktaş, Gabriel Paulista'nın ardından ikinci transferini Rafa Silva ile yaptı. 

KAP BİLDİRİMİ GELDİ

Beşiktaş'tan KAP'a yapılan açıklamada; "Profesyonel Futbolcu Rafael Alexandre Fernandes Ferreira da Silva transferi konusunda oyuncu ile görüşmelere başlanmıştır" denildi. 

İSTANBUL'A GELİYOR

Portekizli futbolcu, Türkiye'den başka teklifler almasına rağmen Beşiktaş'ın projesine inandı. Rafa Silva, bu akşam İstanbul'a gelecek.

ANLAŞMA ŞARTLARI

Portekiz'den O'Jogo'da Beşiktaş - Rafa Silva için yer alan haberde anlaşma şartlarına da yer verildi. Portekiz medyasında yer alan haberde Beşiktaş'ın Silva'ya 3 yıllık sözleşme ve 6 milyon euro yıllık ücret önerdiği belirtildi. Siyah-beyazlıların teklifinde ayrıca 3 yıla yayılmış şekilde 10 milyon Euro imza parası olduğu öne sürüldü.

KENDİ CEBİNDEN ÖDEYECEK

Beşiktaş'ta Rafa Silva ile görüşmeleri Hüseyin Yücel'in yürüttüğü hatırlatıldı ve Yücel'in söz konusu rakamların bir kısmını kendi cebinden ödemeye hazır olduğu ifade edildi.

BEŞİKTAŞ'TAN PAYLAŞIM

Beşiktaş, bu akşam İstanbul'a inmesi beklenen Rafa Silva için sosyal medya hesabından Kartal ve Uçak emojileri paylaştı.  Siyah-beyazlılar daha sonra ise Hüseyin Yücel ile birlikte Rafa Silva'nın uçaktan fotoğrafını paylaştı.

RAFA SILVA'NIN SEZON PERFORMANSI

Benfica'da geçen sezon 52 maçta süre bulan Rafa Silva, 22 gol attı ve 15 asist yaptı.


İlgili Haberler