Son Dakika: MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca tutuklandı

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca ve şüpheliler Ş. Y. Ş. ile K. Ç.'nin "kamu görevlisini yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle spor alanında kırık oluşacak şekilde yaralamak" suçundan tutuklandıklarını açıkladı.

Yayınlanma: 12.12.2023 - 10:51
Abone Ol google-news

Hakem Halil Umut Meler'e saldırı olayı ile ilgili Ankaragücü Başkanı Faruk Koca'nın da aralarında bulunduğu toplam 6 kişi adliyeye sevk edilmişti.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Faruk Koca ve Ş. Y. Ş. ile K. Ç.'nin tutuklandığını açıkladı. 

Adalet Bakanı Tunç'un sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde: 

"11/12/2023 tarihinde Ankaragücü-Çaykur Rizespor Trendyol Süper Lig müsabakası sonrası sahaya inerek maçın hakemine yönelik şiddet eylemine karışan tüm şüpheliler ile maç sonrası sahaya inen taraftarlar hakkında 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanuna  aykırılık ve Türk Ceza Kanunu’nca “kamu görevlisini yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle yaralama ve tehdit suçlarından” Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığımızca başlatılan soruşturma kapsamında,

Şüpheliler F. K., Ş. Y. Ş. ve K. Ç.  Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığımızca alınan ifadelerini müteakip sevkedildiği Ankara Batı Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince “kamu görevlisini yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle spor alanında kırık oluşacak şekilde yaralamak” suçundan tutuklanmıştır. 

Görüntü analizlerinden maç bitiminde sahaya indikleri tespit edilen şüpheliler R. K., Ö.O.Ü, V.D. hakkında da 6222 S.Y. uyarınca adli kontrol kararı talep edilmiştir. 

Soruşturmaya titizlikle devam edilmektedir."

SİNCAN CEZAEVİ'NE GÖTÜRÜLDÜ

Faruk Koca ile Ş.Y.Ş. ve K.Ç, adliyedeki işlemlerinin ardından Sincan Cezaevi’ne götürüldü. 

Öte yandan görüntü analizlerinden maç bitiminde sahaya indikleri belirlenen R. K., Ö.O.Ü ve V.D. de gözaltına alındı. Müsabaka hakemine yönelik herhangi bir eylemlerinin olmadığı tespit edilen şüpheliler hakkında adli kontrol kararı talep edildi.


İlgili Haberler