Muğla’da üreticiye 5 milyon TL’lik destek

Muğla Büyükşehir Belediyesi, 2022 yılında başlayan proje ile Seydikemer, Milas ve Yatağan ilçelerinde hayvancılıkla uğraşan üreticilere kooperatifler aracılığıyla yaklaşık 5 milyon TL değerinde kaba yem desteği yaptı. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras “Yerel üreticilerimize destek olarak, hem maliyetlerini azaltıp hem de bölgesel kalkınmaya katkı sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Yayınlanma: 07.06.2024 - 15:41
Muğla’da üreticiye 5 milyon TL’lik destek
Abone Ol google-news

Muğla Büyükşehir Belediyesi, kendi tarım arazilerinde kooperatifler aracılığıyla hayvancılıkla uğraşan üreticilere destek olmak için kaba yem üretimi gerçekleştiriyor. 

5 MİLYON TL DEĞERİNDE KABA YEM DESTEĞİ SAĞLANDI

Proje kapsamında, kooperatiflerle iş birliği yapılarak kaba yem üretim merkezleri oluşturuldu. 2022 yılından bu yana devam eden projede, toplamda 434 bin metrekarelik tarım arazisinde tritikale, yulaf, fiğ gibi tek yıllık ve yonca gibi çok yıllık yem bitkilerinin ekimleri gerçekleştirildi. Bu bitkilerin hasadı yapılarak elde edilen kaba yem, balya ve dane yem olarak kooperatif ortaklarına dağıtılıyor. Proje sayesinde, bölgedeki hayvancılık sektörüne yaklaşık 5 milyon TL değerinde kaba yem desteği yapılırken ayrıca üreticilerin maliyetlerini düşürerek ekonomik anlamda rahatlamalarına imkan sağladı.

Büyükşehir Belediyesi'nin mülkiyetindeki tarım arazilerinin verimli bir şekilde kullanılmasıyla hayvancılığa önemli bir katkı sağlandı. Projenin devamında, yem bitkisi üretiminin daha da artırılması ve bölgedeki hayvancılığın sürdürülebilirliğinin sağlanması hedefleniyor.

BAŞKAN ARAS: ÜRETİCİLERİN MALİYETLERİNİ DÜŞÜRÜYORUZ

Projenin bölge ekonomisine de katkı sağladığını belirten Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras “Üreticilerimizin en büyük sorunlarından biri olan yem maliyetlerini düşürmek için kaba yem desteği sağlıyoruz. Hayvancılık sektöründe sürdürülebilirliği sağlamak ve üreticilerin karşılaştığı mali zorlukları hafifletmek için çalışmalara devam edeceğiz. Amacımız, Muğla’da hayvancılığı daha güçlü bir hale getirerek, bölge ekonomisine katkı sağlamak. Yerel üreticilerimize destek olarak, hem onların maliyetlerini azaltıyoruz hem de bölgesel kalkınmaya katkı sağlıyoruz. Yaptığımız çalışmalarla Muğla'daki hayvancılık sektörünü daha rekabetçi ve sürdürülebilir hale getirmeyi planlıyoruz” ifadelerini kullandı. 


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler